"24 godziny dla Pana" w tym roku również w więzieniach

"24 godziny dla Pana" w tym roku również w więzieniach
(fot. CC0 Creative Commons / pixabay.com)
KAI / kk

Inicjatywa "24 godziny dla Pana" coraz bardziej wpisuje się w serce Kościoła i staje się stałym elementem Wielkiego Postu - stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Jest to już piąta edycja organizowanego w kościołach na całym świecie wydarzenia polegającego na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się z piątku na sobotę 9 i 10 marca, a jej tematem będą słowa pochodzące z Psalmu 130: "Ty udzielasz przebaczenia". Abp Rino Fisichella zapowiedział, że w tym roku okazję do wzięcia udziału w akcji będą mieli również osadzeni we włoskich więzieniach.

Inicjatywa "24 godziny dla Pana" leży papieżowi na sercu. Wspomniał o niej także na zakończenie swojego tegorocznego przesłania na Wielki Post. Mamy nadzieję, że otworzy ona serca na Boga, który przemieni nasze życie i uczyni je szczęśliwym - powiedział abp Fisichella.

"Denerwuje mnie idea: 24 godziny dla Pana" >>

DEON.PL POLECA

Zauważył, że biskupi znają już tę akcję i wiedzą, na czym polega. To ważny znak, który świadczy o tym, że sami ją przeżywają, pozwalają na jej realizację i rozpowszechnianie jej w swoich diecezjach.

Szef watykańskiej dykasterii poinformował, że kilka dni temu otrzymał propozycję, aby w tym roku również więźniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. Kapelani są gotowi na przeżycie tego szczególnego momentu. "Przebaczenie jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych doświadczeń, jakiego możemy doznać w naszym życiu" - stwierdził abp Fisichella.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"24 godziny dla Pana" w tym roku również w więzieniach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.