Dziś zaczyna się inicjatywa "24 godziny dla Pana"

Dziś zaczyna się inicjatywa "24 godziny dla Pana"
(fot. Martchan / shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / kk

Polscy biskupi całym sercem wspierają zapoczątkowaną przez Ojca Świętego Franciszka inicjatywę "24 godziny dla Pana" - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę.

Do włączenia się w organizowaną już po raz piąty inicjatywę "24 godziny dla Pana" zachęcił Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na Wielki Post. "W każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej" - napisał Papież. Słowa Ojca Świętego przypomniał rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu.

"«24 godziny dla Pana» to piękny znak łączności z Kościołem powszechnym" - powiedział Rzecznik Episkopatu, zachęcając do włączenia się w inicjatywę i wzięcia udziału w adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Podkreślił, że polscy biskupi całym sercem wspierają tę inicjatywę. W Polsce z roku na rok włącza się w nią coraz więcej diecezji i kościołów. Na stronach internetowych diecezji można znaleźć spis kościołów, w których 9 i 10 marca będzie miała miejsce nieustanna adoracja i spowiedź.

"24 godziny dla Pana" w tym roku również w więzieniach >>

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek, inaugurując akcję, nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład. Podczas Wielkiego Postu 2014 roku w Rzymie po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym "24 godziny dla Pana", Papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie spowiadał tych, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału. Podobnie było w kolejnych latach.

W tym roku inicjatywa jest podejmowana w całym Kościele po raz piąty. Tym razem towarzyszą jej słowa z Psalmu 130 "Ty udzielasz przebaczenia". "Ważne jest, by sobie uświadomić, że w tym samym czasie w kościołach na całym świecie trwa modlitwa, a wielu ludzi - również tych, którzy po latach powracają do konfesjonału - doświadcza Bożego miłosierdzia" - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. Zachęcił do skorzystania z możliwości sakramentu pokuty i pojednania oraz do trwania przed Najświętszym Sakramentem. "Chodzi o to, żeby nie było Wielkiego Postu bez spowiedzi. Inicjatywa «24 godziny dla Pana» jest dla nas pomocą" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś zaczyna się inicjatywa "24 godziny dla Pana"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dziś zaczyna się inicjatywa "24 godziny dla Pana"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.