40 tys. osób na koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha"

40 tys. osób na koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha"
Uczestnicy chrześcijańskiego koncertu uwielbieniowego zorganizowanego pod hasłem "Jednego Serca Jednego Ducha" w Rzeszowie, 15 bm. Jego pomysłodawcą jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu "Skaldowie". (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
4 lata temu
KAI / pk

Koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" w Rzeszowie jest zaliczany do największych koncertów uwielbienia Pana Boga w Europie. Każdego roku w uroczystość Bożego Ciała do Rzeszowa przyjeżdża coraz więcej uczestników. W tegorocznym, 15. koncercie, zdaniem organizatorów, uczestniczyło około 40 tys. osób.

15 czerwca 2017 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie rozpoczął się 15. koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". Zebranych przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu - ks. Andrzej Cypryś - dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik - proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył bp Jan Wątroba - ordynariusz rzeszowski, bp Kazimierz Górny - senior diecezji rzeszowskiej i bp Stanisław Jamrozek - biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Na koncert przyjechali ojcowie paulini z Jasnej Góry, którzy w związku z trzechsetną rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przywieźli do Rzeszowa kopię cudownego obrazu z Jasnej Góry.

Gośćmi specjalnymi koncertu byli rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy: Jan Duda i Janina Milewska-Duda. W koncercie uczestniczyły władze samorządowe i wojewódzkie.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek. W tym roku, oprócz wielu znanych w Rzeszowie artystów (m.in. Marcina Pospieszalskiego, Lidii Pospieszalskiej, Tamary Przybysz, Joachima Mencla i Leopolda Twardowskiego) wystąpili: Andrzej Lampert, Tomas Celis Sanchez, Diakonia Tańca Wspólnoty Radości Paschalnej, zespół iGramy z Pokusą oraz Stan Fortuna - franciszkanin polskiego pochodzenia znany z ewangelizowana przy pomocy muzyki w nowojorskim Bronxie. Wykonawcom towarzyszyli muzycy z Filharmonii Podkarpackiej i uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych oraz chór "Jednego Serca Jednego Ducha". Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Organizatorem koncertu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba i Związku Strzeleckiego Strzelec. Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Koncert był transmitowany przez Telewizję Trwam, kanał YouTube, Facebook, Rzeszów na Żywo.pl, Katolicką Telewizję Serbinów oraz przez rozgłośnie radiowe: Katolickie Radio Via, Radio Fara i Radio RDN.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

40 tys. osób na koncercie "Jednego Serca Jednego Ducha"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.