Abp Depo: Dziękujmy za dar beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego

Abp Depo: Dziękujmy za dar beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego
Fot. Radio Maryja / YouTube.com
KAI / tk

Arcybiskup Wacław Depo powiedział, że "Będziemy dziękować za dar beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, bo to był i jest jasnogórski Prymas". Metropolita częstochowski wypowiedział te słowa na Jasnej Górze podczas Mszy Świętej w intencji mieszkańców Częstochowy. Dodał również, że "Program Prymasa Tysiąclecia wciąż nie został zrealizowany".

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za kolejne dziękczynienie, za dar Matki danej nam z wysokości krzyża i Matki Wniebowziętej, która jest naszą niezawodną nadzieją – mówił w homilii abp Wacław Depo.

DEON.PL POLECAMetropolita częstochowski podkreślił, że pielgrzymi są obrazem Kościoła pielgrzymującego na wzór Maryi i przypomniał sierpniowe rocznice, jak np. Powstania Warszawskiego, Cudu nad Wisłą, męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbego czy polskiej „Solidarności” oraz 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego.

Takimi zasadami kierował się Prymas Tysiąclecia

Metropolita częstochowski przypomniał podstawowe zasady programu sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: sprzeciw wobec zaprogramowanej laicyzacji bez odniesienia życia ludzkiego do Boga od początku aż do naturalnej śmierci, dążenie do uznania praw Kościoła do wypełniania jego zadań ewangelizacyjnych w sferze publicznej i społecznej, dążenie do uznania, że podstawą życia narodu jest rodzina, że rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami, że człowiek jest istotą społeczną i ma prawo do zrzeszania się a naród ma prawo do własnej tożsamości oraz obrona życia nienarodzonych a także szacunek do każdej kobiety i jej godności. – Program ten wciąż nie został zrealizowany – zaznaczył arcybiskup.

– Dziękujemy Bogu i będziemy dziękować za dar beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Będziemy dziękować również na tym miejscu, bo to był i jest jasnogórski Prymas. My mamy dźwigać ten program nowej ewangelizacji i nowego przylgnięcia do Chrystusa i Jego Matki, aby Chrystus i Jego moc łaski kształtowała nasze życie – wskazał metropolita częstochowski.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Abp Depo: Dziękujmy za dar beatyfikacji prymasa Wyszyńskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.