Abp Gądecki: niech nasze domy będą pełne pokoju i modlitwy

Abp Gądecki: niech nasze domy będą pełne pokoju i modlitwy
Fot. episkopat.pl / flickr.com
PAP / tk

Niech nasze domy będą pełne pokoju i modlitwy – zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w pierwszy piątek Wielkiego Postu. Zachęcił do brania udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

W komunikacie przekazanym przez biuro prasowe Episkopatu abp Gądecki zwrócił uwagę, na potrzebę nawrócenia i przygotowania swoich serc na Święta Wielkanocne.

- Tegoroczny Wielki Post jest inny niż dotychczasowe, ponieważ jest przeżywany w cieniu ataku Rosji na Ukrainę. Dotąd często nie docenialiśmy przygotowań do Wielkanocy, może nawet marnowaliśmy dany nam na nawrócenie czas i zaniedbywaliśmy nasze życie duchowe – zauważył abp Gądecki.

Zachęcił, by więcej czasu poświecić na modlitwę, pościć i pokutować oraz bardziej angażować się w uczynki miłosierdzia. "Weźmy udział w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i wspierajmy się wzajemnie. Niech nasze domy będą pełne pokoju – zaapelował przewodniczący KEP.

- Nie żałujmy czasu i sił, aby uprosić Boga o przemianę serc dla agresorów i ratunek dla świata, abyśmy wszyscy dostąpili radości Zmartwychwstania – dodał abp Gądecki.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Pokuta zwykle kojarzy się z czymś zdecydowanie niemiłym, może wręcz bolesnym. Obrazy smętnych pokutników oraz zachęty pamiętane z dzieciństwa do „umartwiania się” zdają się to przekonanie umacniać. Czy to przekonanie ma podłoże biblijne? Czy było...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki: niech nasze domy będą pełne pokoju i modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.