Abp Gądecki poleca szczególną aplikację mobilną: "sam ją zainstalowałem"

Abp Gądecki poleca szczególną aplikację mobilną: "sam ją zainstalowałem"
(fot. youtube.com/kepbp / shutterstock.com)
KAI / sz

Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych.

- Od teraz w jednym miejscu w telefonie komórkowym można znaleźć informacje o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach - mówi Paweł Pomin, odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji "Drogowskaz".

Dzięki aplikacji łatwo znajdziemy najbliższą mszę, spowiedź, sprawdzimy podstawowe informacje o interesującej nas parafii. "Drogowskaz", wykorzystując geolokalizację, wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na "najbliższe" msze, które w odbywają się w okolicy.

Abp Stanisław Gądecki mówi KAI, że aplikację zainstalował już w swoim telefonie komórkowym. "Kiedy uruchomiłem ją w Warszawie, przestała działać" - żartuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS. "Do tej pory bez żadnej medialnej promocji pobrało ją już ponad tysiąc osób" - mówi Paweł Pomin.

Trwają prace nad kolejnymi funkcjami aplikacji. W najbliższym czasie zostanie uruchomiony dział poświęcony działalności Caritas, a następnie miejsce dla duszpasterstw działających w archidiecezji poznańskiej i - analogicznie do mszy - pozostałe nabożeństwa.

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że dołączą do niej inne diecezje w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek
35,91 zł
39,90 zł

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki poleca szczególną aplikację mobilną: "sam ją zainstalowałem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.