Abp Gänswein o relacji z Franciszkiem: Nieporozumienia były wyolbrzymiane

Abp Gänswein o relacji z Franciszkiem: Nieporozumienia były wyolbrzymiane
Fot. SWR Landesschau Baden-Württemberg / YouTube.com
KAI / tk

Arcybiskup Georg Gänswein, były sekretarz Benedykta XVI i nuncjusz apostolski  w krajach bałtyckich twierdzi, że nie miał żadnych większych konfliktów z papieżem Franciszkiem.

- Rozbieżności, o których donoszono w mediach, „wprowadzono w świat głównie przez zainteresowane strony i sztucznie je utrzymywano” – powiedział abp Gänswein w rozmowie z niemiecką gazetą „Neue Osnabrücker Zeitung”. Tłumaczył, że „to, co należało obiektywnie wyjaśnić, zostało starannie wyjaśnione”. 

Po śmierci Benedykta XVI abp Gänswein został w zeszłym roku odesłany przez papieża Franciszka z powrotem do swojej rodzinnej diecezji Fryburg Bryzgowijski, początkowo bez żadnych obowiązków. W zeszłym tygodniu Watykan poinformował o mianowaniu abp Gänsweina nuncjuszem apostolskim w krajach bałtyckich z siedzibą w Wilnie.

- Nie patrzę już wstecz, ale skupiam się na tym, co przede mną – powiedział teraz papieski dyplomata. Podkreślił, że jest winien papieżowi Franciszkowi „szacunek i posłuszeństwo”.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Polak

Papież z poczuciem humoru

Podobno już jako czterolatek ogłosił, że zostanie kardynałem. Złościł się, gdy wołano na niego „Józio”. Był marnym sportowcem i plastykiem, ale grywał w kości, i to z samym Günterem Grassem! A...

Skomentuj artykuł

Abp Gänswein o relacji z Franciszkiem: Nieporozumienia były wyolbrzymiane
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.