Abp Hoser: to integralne części powołania

Abp Hoser: to integralne części powołania
(fot. youtube.com)
PAP / pk

Ojcostwo i macierzyństwo duchowe to integralne części chrześcijańskiego powołania - powiedział abp Henryk Hoser. Z okazji dziewiątej rocznicy ingresu do katedry warszawsko-praskiej przewodniczył on uroczystej Mszy św. w bazylice św. Michała Archanioła i św. Floriana.

W homilii abp Hoser zwrócił uwagę, że każdy człowiek uczestniczy w stwórczym darze przekazywania życia. - Jednym z głównych zadań ziemskiej egzystencji ludzkiej osoby, bez względu na stan Kościoła w którym żyje, jest posiadanie potomstwa. Człowiek rodzi życie nie tylko w małżeństwie a więc na płaszczyźnie biologicznej, ale również jest zaproszony by przekazywać życie na poziomie ducha. Świadczą o tym chociażby słowa Prymasa Tysiąclecia, który zwracał się do wiernych słowami "Dzieci Boże, Dzieci moje" - zwrócił uwagę kaznodzieja.

Wskazał również rodzinę jako na model budowania wspólnoty Kościoła. - Pan Bóg stworzył człowieka w relacjach stąd duch rodzinny, który powinien nas charakteryzować jest ogromną siłą solidarności, lojalności, współpracy, szukania tego co dobre - nawet jeśli to dobro nie wydaje się od razu osiągalne - powiedział duchowny.

DEON.PL POLECA

Podsumowując miniony rok abp Hoser podziękował również wszystkim stanom, począwszy od biskupów poprzez kapłanów, osoby życia konsekrowanego, aż po wiernych świeckich, za współpracę w budowaniu Kościoła lokalnego. - Dziękuję za wszystkie odważne decyzje, które podejmowaliśmy, za wszelkie wysiłki które wkładaliśmy by osiągnąć ewangeliczne cele - powiedział ordynariusz warszawsko-praski.

Przyznał, że starł się by największy nacisk był zawsze położony na realizację zadań duchowych. - Taka jest nasza misja jako Kościoła. Wszystkie realizacje, czy dzieła materialne mają jedynie służyć celom najwyższym - przypomniał abp Hoser.

Na zakończenie liturgii odśpiewano uroczyste Te Deum.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Abp Hoser: to integralne części powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.