"Abp Jeremiasz uczył budować jedność w różnorodności"

"Abp Jeremiasz uczył budować jedność w różnorodności"
(fot. youtube.com)
3 lata temu
KAI / pk

Abp Józef Kupny wziął dziś udział w ceremonii pożegnania zmarłego wczoraj śp. abp Jeremiasza, metropolity wrocławsko-szczecińskiego Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

W imieniu archidiecezji wrocławskiej przesłał także wyrazy współczucia na ręce abp. Sawy, prawosławnego metropolity warszawskiego i całej Polski.

Metropolita wrocławski podkreślił, że abp Jeremiasz odszedł do Domu Ojca w chwili, kiedy wszyscy chrześcijanie - jak powiedział - "na różne sposoby, ale jednak wspólnie, w tym samym czasie, świętowali Zmartwychwstanie i śpiewali radosne Alleluja". - To piękne podsumowanie wieloletniej posługi śp. arcybiskupa Jeremiasza we Wrocławiu i w całej naszej Ojczyźnie, której jednym z najważniejszych rysów była działalność ekumeniczna - zaznaczył abp Kupny.

- Doświadczyłem tego osobiście, kiedy spotykaliśmy się przede wszystkim we wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań, której powstanie i działalność to w dużej mierze zasługa zmarłego arcybiskupa. Pozostanie on w pamięci wrocławian jako nauczyciel i orędownik budowania jedności w różnorodności - dodał arcybiskup.

Metropolita wrocławski podkreślił, że jakkolwiek na przejście abp. Jeremiasza do Domu Ojca należy patrzeć w perspektywie wiary, która pozwala ufać, że Chrystus, którego zmarły głosił na ziemi, jest jego nagrodą w niebie, to jednak śmierć prawosławnego hierarchy jest ogromną stratą dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Zapewnił przy tym o swojej modlitwie w intencji śp. abp. Jeremiasza oraz wszystkich, dla których jego odejście wiąże się z bólem i smutkiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Abp Jeremiasz uczył budować jedność w różnorodności"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Abp Jeremiasz uczył budować jedność w różnorodności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.