Abp Lorefice: Franciszek zmienił taktykę w podejściu do członków mafii

Abp Lorefice: Franciszek zmienił taktykę w podejściu do członków mafii
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
3 lata temu
KAI / pk

Komentując sobotnią wizytę papieża na Sycylii, arcybiskup Palermo Corrado Lorefice zauważył, że Franciszek zmienił taktykę w podejściu do członków mafii.

Już nie straszy ich sądem Bożym i ekskomuniką, lecz pokazuje, że musi do nich dotrzeć słowo Ewangelii, które jako jedyne może skruszyć ludzkie serce.

- Papież Franciszek poszedł w ślady Jana Pawła II, ale wniósł też nowe elementy - powiedział Radiu Watykańskiemu abp Lorefice. - Jan Paweł II nawoływał do nawrócenia i ostrzegał przed sądem Bożym, natomiast Franciszek zauważył, że również dla mafiosów Ewangelia jest słowem, które może zmienić życie. Zwracając się do nich słowami «bracia i siostry», papież pokazał, że również do tych ludzi trzeba dotrzeć z Ewangelią, bo tylko słowa Ewangelii mogą dokonać przemiany w sercu człowieka. Nie pouczeniea, nie ekskomunika, ale Ewangelia zmienia życie ludzi, również tych, którzy splamili się strasznymi zbrodniami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
27,93 zł
39,90 zł

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Abp Lorefice: Franciszek zmienił taktykę w podejściu do członków mafii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.