Abp Paglia: dyskusje polityków pogrążają ludzi w depresji

Abp Paglia: dyskusje polityków pogrążają ludzi w depresji
(fot. Fotos Presidencia El Salvador [CC0], via Wikimedia Commons)
KAI / sz

Jałowe dyskusje polityków pogrążają Włochów w depresji, uważa abp Vincenzo Paglia. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia wyraził przekonanie, iż dzieje się tak, mimo że nie brak we Włoszech "nadzwyczajnych postaci, w kraju i w Kościele".

Arcybiskup wziął udział w promocji biografii ks. Giuseppe Ambrosoliego, zmarłego trzydzieści lat temu misjonarza i lekarza w Ugandzie.

DEON.PL POLECA
Nawiązując do przykładu tego duchownego, prezes rzymskiego szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus (Bambino Gesu) Mariella Enoc oświadczyła, że praca w Afryce nie może polegać na imporcie na ten kontynent zachodnich wzorów. Poinformowała, że kierowany przez nią szpital należący do Watykanu realizuje obecnie w Republice Środkowoafrykańskiej program odbudowy nieczynnego szpitala na północy tego kraju.

Włoski misjonarz ks. Giulio Albanese powiedział, że o popularności ks. Ambrosoliego w Ugandzie świadczy fakt, że wiele dzieci otrzymuje dziś jeszcze imię "Doctor Ambrosoli".

Naczelny redaktor rzymskiego dziennika "La Repubblica" opowiedział o swoim wujostwie, którzy biorąc przykład z ks. Ambrosoliego sprzedali cały swój majątek we Włoszech, by zbudować szpital w Ugandzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Paglia: dyskusje polityków pogrążają ludzi w depresji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.