Abp Ryś: Bóg działa przez ludzi, którzy są w Kościele

Abp Ryś: Bóg działa przez ludzi, którzy są w Kościele
Fot. EpiskopatNews / Flickr
2 tygodnie temu
KAI/mł

Jezus widzi ludzi, którzy do Niego przychodzą tak, jak Bóg ich posyła i działa w każdym, kto przychodzi do Niego - mówił dziś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupiego abp Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki zwrócił uwagę, że Jezus mówi o swojej misji zleconej przez Ojca i w posłuszeństwie wobec Niego. To posłuszeństwo przekłada się na to, w jaki sposób widzi ludzi przychodzących do Niego. Widzi ich tak, jak Bóg ich posyła i działa w każdym, kto przychodzi do Niego. We wszystkich tych ludziach Jezus widzi działającego Ojca – podkreślił.

Arcybiskup wskazał również, że Jezus w posłuszeństwie Ojca nikogo z przychodzących nie odrzuca. - Tego byłoby dobrze nauczyć się od Pana, aby w tym samym duchu budować Kościół i odnosić się do ludzi, którzy są w Kościele. Skoro ci ludzie są w Kościele - na różne sposoby - to są nam zadani przez Ojca i Ojciec w nich działa – podkreślił abp Ryś.

Na zakończenie dodał, że stawką całej aktywności jest życie wieczne każdego. Nie chodzi tylko o to, by wszystkich wprowadzić do Kościoła, ale Ojciec chce wszystkim dać życie wieczne. Nie ma większej stawki, rzeczywistości niż życie wieczne – powiedział abp Grzegorz Ryś.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Bóg działa przez ludzi, którzy są w Kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.