Abp Ryś: Bóg wchodzi w naszą szarość i zwyczajność

Abp Ryś: Bóg wchodzi w naszą szarość i zwyczajność
(fot. Archidiecezja Łódzka / youtube.com)
KAI / kk

W 20. rocznicę kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej, która jest patronką Miasta Łodzi, abp Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy świętej transmitowanej ze swojej kaplicy domowej. W homilii podkreślił, że Bóg działa wchodząc w naszą codzienność.

- Nam się wydaje, że życie wieczne zależy od jakichś niesłychanych wyczynów, które trzeba by było zrobić. – mówił w homilii łódzki pasterz. - Co jest bardziej zwyczajnego, powszechnego, pokornego nie rzucającego się w oczy, niż chleb? Nam się wydaje, że Bóg nie może działać w takiej powszedniości – zaznaczył i podkreślił, że wielu ludzi odeszło od Jezusa, bo zgorszyło się Jego codziennością, przystępnością i szarością. Tymczasem my często chcemy widzieć Boga w nadzwyczajnościach i wyjątkowościach.

DEON.PL POLECA
Przed błogosławieństwem ksiądz arcybiskup zachciał do wspólnej modlitwy za Miasto Łódź i jego mieszkańców w dniu rocznicy kanonizacji Patronki Łodzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Bóg wchodzi w naszą szarość i zwyczajność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.