Abp Ryś: jak pytać katechetów, czy są wierzący?

Abp Ryś: jak pytać katechetów, czy są wierzący?
(fot. youtube.com)
2 miesiące temu
KAI/dm

- Jak pytać katechetów czy są wierzący? Katechetów należy pytać jak postępują metodycznie, czy znają nowe programy, ale o wiarę? Ile jest takich przestrzeni w Kościele, że zakładamy wiarę a potem się okazuje, że to, co budujemy jest budowane na jakimś powietrzu, na jakimś piasku. Okazuje się, że tego, co jest fundamentalne zaczyna brakować – mówił abp Ryś.

Dziś po południu w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi celebrowana była Msza święta na zakończenie roku katechetycznego 2020/2021.

W Eucharystii, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś, uczestniczyli katecheci z archidiecezji łódzkiej, którzy dziękowali Bogu za zakończony rok szkolny.

W słowach wprowadzenia ks. Marcin Wojtasik - przewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej - podziękował wszystkim katechetom za ich obecność, wspólną modlitwę i pierwsze po pandemii spotkanie.

Nawiązując do liturgii słowa, metropolita łódzki zauważył: „Słowo Boże dziś pokazuje nam wiarę jako spotkanie z Bogiem., który chce zostać przez nas przyjęty. Pan Bóg przychodzi do naszego domu, przychodzi, chce być przyjęty i liczy na spotkanie. To spotkanie ma być - z jego punktu widzenia - rzeczywistą przyjaźnią”.

- Może jest tak, że w ciągu całego tego roku pracy i w tym kieracie, nie macie czasu na spotkania z nim! Czyli na to, co jest takim aktualnym, świeżym doświadczeniem wiary. Wszyscy tak o sobie myślimy, zakładamy, że wszyscy jesteśmy wierzący, ale o takie spotkanie z Bogiem, jakiego doświadczył Abraham, bardzo często nam trudno. A to spotkanie jest uzdrawiające - podkreślił hierarcha.

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki podziękował wszystkim katechetom za rok wytężonej pracy - innej niż zwykle, gdyż bardziej w rzeczywistości wirtualnej niż realnej - oraz zaprosił do współpracy w dziele przygotowania wrześniowego i wielkopostnego dzieła ewangelizacyjnego dla młodych.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: jak pytać katechetów, czy są wierzący?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.