Abp Ryś: jesteś krewnym Chrystusa, kiedy pełnisz wolę Bożą

Abp Ryś: jesteś krewnym Chrystusa, kiedy pełnisz wolę Bożą
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
1 miesiąc temu
KAI / pk

Porannej Mszy Świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich w święto świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, który, nawiązując do dzisiejszych czytań, zachęcił uczestniczących w liturgii do pełnienia woli Bożej.

"Ofiarą arcykapłana Jezusa jest pełnienie woli Boga - radykalne pełnienie woli Boga, aż po własną śmierć i oddanie własnego ciała. Istotą tej Ofiary jest radykalne posłuszeństwo - co odwraca to, co było istotą pierwszego grzechu - nieposłuszeństwa" - zauważył w homilii łódzki pasterz. "Posłuszeństwo jest bardzo trudną ofiarą, ale jest istotą ofiary, do której jesteśmy wezwani wewnątrz kapłaństwa Chrystusowego" - podkreślił hierarcha.

"Kto pełni wolę Boga jest krewnym Jezusa. Dobrze jest zauważyć, że Jezus patrzy wokół siebie, a gdy patrzy - to patrzy w serce i widzi serca tych, którzy pełnią wolę Bożą i stają się dla niego bratem, siostrą i matką" - powiedział.

Kończąc łódzki pasterz zachęcił uczestniczących w liturgii do pełnienia woli Boga. Zaznaczył, że na tym polega istota tego, co jest nam zadane w chrzcie. A jednocześnie, pełniąc wolę Boga możemy odkrywać, że jesteśmy krewnymi Jezusa.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: jesteś krewnym Chrystusa, kiedy pełnisz wolę Bożą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.