Dołącz do transmisji Centralnego Nabożeństwa Ekumenicznego pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia

Dołącz do transmisji Centralnego Nabożeństwa Ekumenicznego pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia
(fot. Wikimedia Commons)
youtube.com / jb

Pomódlmy się wspólnie o jedność chrześcijan na świecie.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To okazja do tego, aby szukać wspólnej przestrzeni do rozmowy i do modlitwy. 

Dołącz do nabożeństwa:

* * *

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. W tym roku organizacją wydarzeń zajęła się Wspólnota Monastyczna z Grandchamp. Temat, który został wybrany, „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc” zaczerpnięty jest z Ewangelii św. Jana 15,1-17 i wiąże się z powołaniem tej ekumenicznej wspólnoty. Misją wspólnoty, liczącej dziś 50 sióstr, przedstawicielek różnych generacji, tradycji kościelnych, różnych krajów i kontynentów, jest życie modlitwą, gościnność, praca nad pojednaniem między ludźmi i nad jednością chrześcijan.

Swoim darem życia zakonnego siostry dzielą się z odwiedzającymi i wolontariuszami, którzy przybywają do Grandchamp, by tam przeżyć rekolekcje, doświadczyć ciszy, uzdrowienia, czy odnaleźć sens życia. Trzy filary, na których opiera się codzienne życie sióstr – modlitwa, pielęgnowanie życia wspólnotowego i gościnność – stały się podstawą opracowania materiałów na tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tutaj dowiesz się więcej.

 

Przeczytaj inne artykuły o jedności chrześcijan:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Dołącz do transmisji Centralnego Nabożeństwa Ekumenicznego pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.