Abp Ryś: Jezusa nie da się oddzielić od Izraela. On z niego wyrasta i jednocześnie go przekracza

Abp Ryś: Jezusa nie da się oddzielić od Izraela. On z niego wyrasta i jednocześnie go przekracza
(fot. youtube.com / Archidiecezja Łódzka)
KAI / pp

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy Metropolita Łódzki sprawował Mszę Św. w Archikatedrze. W swojej homilii mówił, że chwała Boga w nas polega na tym, że jesteśmy ciągle gotowi do uczenia się, do pójścia dalej za Jezusem i że jesteśmy ciągle z Nim w drodze.

Abp Ryś przypomniał, że Maryja w Fatimie wzywała do pokuty, na co zwraca uwagę papież Franciszek. „Jutro jesteśmy zaproszeni, żeby w szczególny sposób podjąć pokutę przez post, jałmużnę i modlitwę. Możemy to uczynić nie tylko w gronie naszych współwyznawców, ale ta inicjatywa jest szersza. Razem z nami te znaki pokuty podejmą wyznawcy innych religii. Myślę, że już dziś warto zastanowić się jaka forma tej pokuty na dzień jutrzejszy będzie dla nas właściwa” – powiedział metropolita łódzki.

Podkreślił też, że Bóg wszczepia nas w drzewo Ludu Boga poprzez Jezusa Chrystusa i poprzez działanie Ducha Świętego. „To w Jezusie Chrystusie i Duchu Św. przyjmujemy słowo Boga, działanie Boga, łaskę Boga i przyjmujemy zbawienie od Boga. Jezus mówi dziś w przypowieści, że nasze szczęście i nasze być, albo nie być, zależy od naszego trwania. Gałąź odcięta od drzewa nadaje się tylko na spalenie. Jesteśmy wezwani do tego, aby przez trwanie, czerpać wszystkie życiodajne soki, które przechodzą przez korzeń. Jezusa nie da się oddzielić od Izraela. On z niego wyrasta i jednocześnie go przekracza.”

Odnosząc się do ostatniego zdania z dzisiejszej Ewangelii – „Ojciec mój przez to dozna chwał, że owoc przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami” – powiedział, że chwała Boga w nas polega na tym, że jesteśmy ciągle gotowi do uczenia się, do pójścia dalej za Jezusem i że jesteśmy ciągle z Nim w drodze a jednocześnie jesteśmy zakorzenieni i zaszczepieni w drzewo, które mocno tkwi w całej historii zbawienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
69,93 zł
99,90 zł

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś: Jezusa nie da się oddzielić od Izraela. On z niego wyrasta i jednocześnie go przekracza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.