Abp Ryś skierował słowo do kapłanów - jubilatów. "Tyko Eucharystia może uporządkować nasze życie

5 miesięcy temu
KAI /kb

Wraz z abp. Grzegorzem Rysiem Mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa koncelebrowali w Łodzi księża jubilaci. Równo 15 lat temu z rąk abp. Władysława Ziółka, ówczesnego metropolity łódzkiego, święcenia kapłańskie otrzymało 10 diakonów – absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Metropolita łódzki zwracając się do księży jubilatów odniósł się do liturgii Słowa. Zwrócił uwagę, że jeśli między nami a Bogiem nie ma zasłony, możemy być zwierciadłem dla Boga i może się w nas odbijać Jego twarz – twarz Jezusa.

- Jeśli nie stwarzamy Jezusowi przestrzeni czasowej, by się mógł w nas przeglądać, On, który jest Miłosierdziem, to tak naprawdę nie bardzo mamy z czym wyjść do ludzi – powiedział. Podkreślił szczególnie znaczenie czasu spędzonego na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Abp Ryś mówił też o Eucharystii, która osądza nasze życie. - Jeśli Eucharystia nie potrafi mnie w sposób właściwy osądzić, to już nic innego nie potrafi. Jak Eucharystia nam nie uporządkuje życia, to co ma je uporządkować? Na pewno nie zalecenia, zakazy czy sankcje biskupa – zauważył duchowny.

W uroczystości wzięli udział również księża, którzy wraz jubilatami wspólnie rozpoczynali drogę seminaryjną.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Piotr Kozłowski
35,00 zł

W ostatnim czasie niestety coraz częściej słyszymy o różnego rodzaju grzechach Kościoła, które wywołują tu i ówdzie niemałe skandale obyczajowo-duchowe. Bardzo często atak na duchowieństwo odbieramy bardzo osobiście, jako krytykę całej wspólnoty wierzących. Zapominając, że...

Skomentuj artykuł

Abp Ryś skierował słowo do kapłanów - jubilatów. "Tyko Eucharystia może uporządkować nasze życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.