Abp Stanisław Gądecki złożył życzenia papieżowi. Franciszek kończy w piątek 85 lat

Abp Stanisław Gądecki złożył życzenia papieżowi. Franciszek kończy w piątek 85 lat
fot. RMF24 / YouTube
PAP / pk

"W związku z osiemdziesiątymi piątymi urodzinami Ojca Świętego Franciszka, chciałbym prosić Księdza Nuncjusza o przekazanie Mu serdecznych życzeń od wiernych i duszpasterzy Kościoła w Polsce, a także od naszych rodaków rozsianych po całym świecie" - napisał abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio złożyli życzenia papieżowi Franciszkowi z okazji 85. rocznicy urodzin, która przypada 17 grudnia - poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

"W związku z osiemdziesiątymi piątymi urodzinami Ojca Świętego Franciszka, chciałbym prosić Księdza Nuncjusza o przekazanie Mu serdecznych życzeń od wiernych i duszpasterzy Kościoła w Polsce, a także od naszych rodaków rozsianych po całym świecie" - czytamy w komunikacie przekazanym w piątek PAP.

Abp Gądecki życzył papieżowi "dużo zdrowia i sił do sprawowania posługi Piotrowej w tych trudnych czasach". "Przekazuję również wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnienie o stałej modlitwie. Będę wdzięczny za przekazanie tych kilku słów życzeń i pamięci" - zaznaczył.

Nuncjusz Apostolski w Polsce podziękował za życzenia w imieniu papieża. "Przyłączam się do życzeń Księdza Arcybiskupa i z wielką radością przekażę je Ojcu Świętemu Franciszkowi, zapewniając Go o modlitwie Kościoła w Polsce w Jego intencji. Plurimos annos, Ojcze Święty!" - napisał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Stanisław Gądecki złożył życzenia papieżowi. Franciszek kończy w piątek 85 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.