Abp Szal: każdy człowiek ma niepowtarzalne powołanie

Abp Szal: każdy człowiek ma niepowtarzalne powołanie
(fot. Silar / TharonXX / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
KAI / sz

Każdy człowiek ma swoje niepowtarzalne powołanie - przekonywał abp Adam Szal w piątek podczas czerwcowego Wieczoru Miłosierdzia w ośrodku rekolekcyjnym Caritas Zboiskach koło Sanoka. W Mszy św. wzięli udział kapłani archidiecezji przemyskiej, którzy obchodzą w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Metropolita przemyski podkreślił, że każdy człowiek ma swoje powołanie niezastąpione przez nikogo. - Każdy z nas jest powołany, by wykonywać posługę celem budowania Kościoła, by starać się ze wszystkich sił, by dojść do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego - powiedział.

- Dziś, myśląc o powołaniu, stajemy ramię w ramię dziękując za powołanie do świętości, aby być chrześcijaninem i członkiem chrystusowego Kościoła - zaznaczył.

Kaznodzieja nawiązał do zachęty Chrystusa skierowanej do Piotra i jego towarzyszy, aby wypłynęli jeszcze raz na jezioro na połów ryb. - Co znaczy wypłynąć na głębię? Chodzi o to, by ciągle podejmować wysiłek, by strzec się marazmu i tak zwanego świętego spokoju, i poprzestawania na tym, co już osiągnęliśmy - mówił.

DEON.PL POLECA

Metropolita przemyski wskazywał, że ciągle trzeba podejmować starania, aby trwać w swoim powołaniu - bez względu na to, jakie ono jest. Jak podkreślił, w tym celu przede wszystkim trzeba mieć mocną wiarę. Drugim warunkiem - jaki wymienił abp Szal - jest posłuszeństwo w bezkompromisowym przyjęciu prawd wiary. Trzecim natomiast - działanie we wspólnocie - do dobrego realizowania swojego powołania potrzebna jest także pokora - podkreślił kaznodzieja.

- Wierność powołaniu musi być też nacechowana miłością. Rodzina i małżeństwo bez miłości zazwyczaj się rozpada. Miłość jest potrzebna również kapłanowi, aby swoje obowiązki wypełniał nie tylko z poczucia obowiązku, ale z miłości do Pana Boga i drugiego człowieka - zaznaczył abp Szal.

Hierarcha stwierdził, że wierność powołaniu doprowadzi do tego, że człowiek zaskarbi sobie radość, która jest owocem Ducha Świętego.

Wieczory Miłosierdzia to inicjatywa Caritas Archidiecezji Przemyskiej zainicjowana w ubiegłym roku w związku z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia. Odbywa się ona od kwietnia do listopada w ośrodku rekolekcyjnym Caritas w Zboiskach koło Sanoka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Szal: każdy człowiek ma niepowtarzalne powołanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.