Abp Justin Welby: wszyscy musimy zmieniać swoje nawyki

Abp Justin Welby: wszyscy musimy zmieniać swoje nawyki
fot. Maskacjusz TV / YouTube
KAI / pk

- Wszyscy musimy zmieniać swoje nawyki - zarówno rządy, przedsiębiorstwa, jak i każdy z nas. Rządy muszą zmieniać zasady handlu i przepisy podatkowe, aby zachęcać do tworzenia zielonej gospodarki przyszłości - powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Zwierzchnik Kościoła anglikańskiego był jednym z sygnatariuszy podpisanego wczoraj w Watykanie apelu, skierowanego do przywódców państw, którzy zgromadzą się na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow.

Papież Franciszek, wraz z naukowcami i przywódcami religijnymi, podpisał dokument wzywający światowych liderów do jak najszybszego osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla oraz wsparcia finansowego redukcji emisji krajów najuboższych. "Wszystkie rządy muszą przyjąć kurs, który ograniczy wzrost średniej temperatury na świecie do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej" - czytamy w podpisanym dokumencie.

Abp Justin Welby: wszyscy musimy się zmienić

Zwierzchnik wspólnoty anglikańskiej zaznaczył, że Kościoły mają możliwość działania poza impasem, który często pojawia się w świecie polityki. - Nie jesteśmy wielkim inwestorem w skali międzynarodowej, ale możemy także działać w sferze biznesowej - podkreślił abp Justin Welby.

- Ludzie odpowiedzialni za inwestycje w naszej wspólnocie stworzyli koalicję, która pozwala nam angażować się w spółki jako współudziałowcy i dążyć razem z nimi do zerowej emisji dwutlenku węgla. Wykorzystujemy nasze wpływy, aby rozwijać biznes w kierunku ochrony naszego wspólnego domu. Jednak to nie wystarczy. Wszyscy musimy zmieniać swoje nawyki - zarówno rządy, przedsiębiorstwa, jak i każdy z nas. Rządy muszą zmieniać zasady handlu i przepisy podatkowe, aby zachęcać do tworzenia zielonej gospodarki przyszłości. Przedsiębiorstwa muszą zmienić praktyki i przejść na zerową emisję dwutlenku węgla, a grupy wyznaniowe powinny być zaangażowane w ten proces poprzez działania, apelowanie o zmiany oraz kształtowanie opinii publicznej - powiedział w rozmowie z papieską rozgłośnią abp Justin Welby.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Abp Justin Welby: wszyscy musimy zmieniać swoje nawyki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.