Abp Wojciech Polak przed wizytą ad limina: jadę do papieża z nadzieją na światło

Abp Wojciech Polak przed wizytą ad limina: jadę do papieża z nadzieją na światło
fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
KAI / pk

- Wizyty ad limina to przede wszystkim wydarzenie duchowe, pielgrzymka do grobów Apostołów i wspólne wyznanie wiary. To też spotkanie z Ojcem Świętym i braterska, duszpasterska rozmowa. Takie spotkania są cykliczne, odbywają się co pięć lat. Teraz przerwa ze względu na pandemię była dłuższa - wyjaśnia abp Wojciech Polak.

W poniedziałek 18 października wizytę ad limina apostolorum rozpoczyna trzecia grupa biskupów z Polski, a wśród nich metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak. Rano Prymas Polski odprawi w bazylice św. Piotra Mszę św. koncelebrowaną przez uczestniczących w wizycie biskupów.

DEON.PL POLECA
"Szczera" i "otwarta" rozmowa

Biskupi spotkają się z papieżem Franciszkiem 21 października. Jak przyznaje metropolita gnieźnieński, rozmowa z Ojcem Świętym jest zawsze bardzo otwarta i szczera.

- Taki styl miało także spotkanie podczas poprzedniej wizyty ad limina, w której brałem udział. Papież siada pośród nas i rozpoczynamy dyskusję, także o sprawach trudnych, kryzysowych. Jak słyszę, księża biskupi z poprzednich dwóch grup otrzymali wiele światła dla swoich działań i z nadzieją na to światło jadę i ja do papieża - przyznaje Prymas.

W trzeciej grupie udającej się do Rzymu są biskupi archidiecezji warszawskiej z diecezjami warszawsko-praską i płocką oraz ordynariatem polowym Wojska Polskiego, archidiecezji gnieźnieńskiej z diecezjami bydgoską i włocławską, archidiecezji łódzkiej z diecezją łowicką, archidiecezji częstochowskiej z diecezjami radomską i sosnowiecką oraz trzy diecezje greckokatolickie: archidiecezja przemysko-warszawską z diecezjami wrocławsko-koszalińską i olsztyńsko-gdańską.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Abp Wojciech Polak przed wizytą ad limina: jadę do papieża z nadzieją na światło
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.