Absurdalne ataki partii Razem przeciwko Jackowi Prusakowi SJ. "Propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową"

Absurdalne ataki partii Razem przeciwko Jackowi Prusakowi SJ. "Propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową"
(fot. Michał Lewandowski)
11 miesięcy temu
poznan.wyborcza.pl / queer.pl / jb

W sobotę, 11 stycznia, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbył się wykład jezuity, Jacka Prusaka pt. "Homoseksualizm: kontrowersje". 

Dzień przed spotkaniem poznański oddział partii Razem na swoim Facebooku apelował do rektora uniwersytetu o odwołanie spotkania i "zaprzestanie zapraszania na wykłady osób, które zamiast nauki szerzą religijną ideologię". Dodali także, że doceniają gesty solidarności wobec społeczności LGBT+ wykonywane przez osoby duchowne. Na koniec napisali: "nie ma żadnych kontrowersji w homoseksualności. Jest ona równoprawną orientacją uczuciową i seksualną obok hetero- i biseksualnej. Kontrowersyjna jest natomiast homofobia".

Wykład odbył się pomimo sprzeciwu partii. Pojawił się na nim Piotr Moszczeński, kandydat Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych z okręgu poznańskiego. Napisał o tym na Facebooku: "Jacek Prusak jest psychoterapeutą, który ma dużą wiedzę i zrozumienie, jeśli chodzi o specyfikę funkcjonowania osób LGBT+". Odniósł się także do partii Razem, pisząc: "zdecydowanie przedwcześnie skreśliliście tego człowieka. Wykład nie był homofobiczny, więc przeproście fałszywie oskarżonego".

Przypomnijmy, że ksiądz Jacek Prusak otwarcie skrytykował określenie "tęczowa zaraza" użyte przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Mówił wówczas: "Jeśli wszystkich homoseksualistów stygmatyzuje się, jakby byli tacy sami i mieli takie same postulaty, co jest nieprawdą, to raczej się ludzi zniechęca, niż zachęca do zrozumienia, tolerancji i pogłębienia problematyki".

Jacek Prusak SJ jest jezuitą, doktorem psychologii i psychoterapeutą. W swoich pracach wiele razy pisał o osobach homo- i biseksualnych oraz transpłciowych. 

Przeczytaj także Magazyn "Czytaj Dalej" zatytułowany "Tęczowe siostry, tęczowi bracia", a w nim:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski
25,00 zł

Książka jest apelem o wierność nauczaniu Kościoła, a także wezwaniem do przemiany życia. Ta przemiana ma oznaczać większą odwagę niesienia pomocy osobom homoseksualnym w ich walce, a także modlitwy za nie. Kościół nie odrzuca i...

Skomentuj artykuł

Absurdalne ataki partii Razem przeciwko Jackowi Prusakowi SJ. "Propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową"
Komentarze (3)
TH
T7 HRR
16 stycznia 2020, 12:58
Nawet przyznanie w 90% racji zwolennikom (nieistniejącej podobno) ideologii LGBT nie ratuje przed atakiem zwolenników tej (nieistniejącej podobno) ideologii.
KA
~Kapitan Arianator
16 stycznia 2020, 12:07
Jedni i drudzy popadają w fanatyzm, który ich oslepia niczym mgła. Kierują się jakimiś wyobrazeniami zamiast zdrowym rozsądkiem i nie są w stanie podjąć dialogu z drugą stroną, a każdego kto chce to zrobić uważają za zdrajcę. Przykre to!
TT
~Taki tam komentator
16 stycznia 2020, 09:21
Należy jeszcze wyjaśnić: 1) z jaką nauką są sprzeczne poglądy o. Jacka Prusaka SJ, 2) z jakim nurtem badań w obrębie nauk szczegółowych są sprzeczne poglądy o. Jacka Prusaka SJ Każda dziedzina naukowa ma swoje nurty i metodologię w ich obrębie, a zatem stwierdzenie, iż coś jest" sprzeczne z wiedzą naukową" jest bardzo rozmyte. Proszę konkretnie wykazać o jaką naukę i jakie badania chodzi, a także wskazać paradygmaty tych nauk oraz metodologię. Proszę też wskazać badania, z którymi te poglądy korespondują. Wtedy możemy prowadzić rzeczową i metodologicznie uzasadnioną dyskusję.

Skomentuj artykuł

Absurdalne ataki partii Razem przeciwko Jackowi Prusakowi SJ. "Propaguje ideologię sprzeczną z wiedzą naukową"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.