"Popełniłem błąd". Adam Szustak OP przeprasza za swoje słowa o Hołowni

"Popełniłem błąd". Adam Szustak OP przeprasza za swoje słowa o Hołowni
(fot. Langusta na palmie)
1 rok temu
Logo źródła: Langusta na palmie Adam Szustak OP / kk

Dominikanin odniósł się do swojej niedawnej wypowiedzi, w której deklarował, że zagłosuje na Szymona Hołownię w przyszłych wyborach prezydenckich.

"Przemyślałem to, co mi powiedzieli i mają rację" - deklaruje Adam Szustak OP w najnowszym wideo, dodając, że został upomniany przez kilku zaprzyjaźnionych księży.

"Obiecałem to, że na kanale Langusty nie będzie nigdy polityki. (...) Tak się pojawiło dwa dni temu na vlogu i to był błąd. Chciałem bardzo przeprosić za to, że nie dotrzymałem własnej obietnicy i że wpuściłem politykę w jakiejkolwiek formie na Langustę" - mówi dominikanin odnosząc się do potężnej dyskusji, która rozpętała się po poprzednim nagraniu.

"Jako ksiądz nie powinienem publicznie ich prezentować" - twierdzi Szustak o publicznym wyrażaniu poglądów politycznych i decyduje się na usunięcie ostatniego odcinka, przemontowania go przed ponownym wrzuceniem na kanał. Już bez politycznych wypowiedzi.

Jednym z duchownych, którzy napomnieli ojca Szustaka jest jezuita Dariusz Piórkowski SJ, który na Facebooku odniósł się do nagrania dominikanina.

"Przyznam, że zdziwiłem się deklaracją Adama Szustaka OP, który zamierza w najbliższych wyborach poprzeć Szymona Hołownię.
Uważam, że żaden duchowny nie powinien publicznie odsłaniać swoich politycznych preferencji albo organizować w parafii zbiórki podpisów na jakiegokolwiek kandydata, mówić o tym, na kogo głosować podczas kazania lub ogłoszeń czy lajkować kandydatów na FB. W sferze publicznej duchowny zawsze reprezentuje równocześnie instytucję Kościoła. I jak to słusznie ujął abp Ryś, we wspólnocie Kościoła mogą być ludzie, którzy głosują na różnych kandydatów. I powinno być dla nich miejsce. Duchowny popierający konkretnego kandydata może przyczynić się do podziału wspólnoty" - pisze Piórkowski.

"Poinformowanie oglądających vlog o tym, na kogo będę głosował nie jest więc prywatną opinią. Założywszy, że krąg odbiorców jest spory ( a nawet gdyby ich było 2) to de facto będzie to udzielenie poparcia i część kampanii wyborczej. I tego duchowny nie powinien robić. Wszystko jedno o jakiego kandydata chodzi" - dodaje jezuita. Całość jego wpisu przeczytasz tutaj:

Przyznam, że zdziwiłem się deklaracją Adama Szustaka OP, który zamierza w najbliższych wyborach poprzeć Szymona...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Sobota, 15 lutego 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
o. Adam Szustak OP
17,10 zł
19,00 zł

Wszyscy jesteśmy osłami. Bez wyjątku.

Jesteśmy osłami, bo ciągle nie chcemy się nawrócić, bo ciągle i uparcie trwamy w naszych grzechach, nie cierpiąc ich i jednocześnie rozkoszując się nimi. Wszyscy jesteśmy osłami, bo choć zostaliśmy...

Skomentuj artykuł

"Popełniłem błąd". Adam Szustak OP przeprasza za swoje słowa o Hołowni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.