Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar

Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar
fot. Depositphotos
KAI / pk

Zdaniem watykańskiego prokuratora w seminarium dochodziło do prawdziwych aktów przemocy. Nie były to, jak chce się twierdzić, jedynie "młodzieńcze wygłupy".

Watykański prokurator wnioskuje o surowe kary za przestępstwa, do których miało dochodzić w niższym seminarium duchownym w Watykanie. Jako alumn tego seminarium, 29-letni dziś ks. Gabriele Martinelli miał się dopuszczać molestowania i aktów przemocy wobec kolegów. Prokurator żąda dla niego 6 lat pozbawienia wolności.

Zaznaczył przy tym, że jest to zaniżony wymiar kary, ponieważ zgodnie z watykańskim prawem, wzięto pod uwagę jedynie te przestępstwa, które zostały popełnione w latach 2008-2012 [czyli od ukończenia przez oskarżonego 16 lat (młodsi nie podlegają w Watykanie karze) do chwili opuszczenia seminarium - KAI].

Dla byłego rektora seminarium ks. Enrico Radice prokurator zażądał kary 4 lat więzienia za pomoc i podżeganie do zbrodni. Podkreśla zarazem, że jego wina jest poważniejsza niż samego Martinelliego "ze względu na zajmowane stanowisko oraz na upór w ukrywaniu faktów, które były oczywiste dla wszystkich".

DEON.PL POLECA

Watykański proces dobiega już końca. Wczoraj przemawiał prokurator i oskarżyciel posiłkowy ofiary. Dzisiejsza rozprawa jest przeznaczona na mowy obrońców oskarżonych, którzy nie przyznają się do winy. Zdaniem watykańskiego prokuratora w seminarium dochodziło do prawdziwych aktów przemocy. Nie były to, jak chce się twierdzić, jedynie "młodzieńcze wygłupy".

 

Źródło: KAI / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.