Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar

Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar
fot. Depositphotos
4 miesiące temu
KAI / pk

Zdaniem watykańskiego prokuratora w seminarium dochodziło do prawdziwych aktów przemocy. Nie były to, jak chce się twierdzić, jedynie "młodzieńcze wygłupy".

Watykański prokurator wnioskuje o surowe kary za przestępstwa, do których miało dochodzić w niższym seminarium duchownym w Watykanie. Jako alumn tego seminarium, 29-letni dziś ks. Gabriele Martinelli miał się dopuszczać molestowania i aktów przemocy wobec kolegów. Prokurator żąda dla niego 6 lat pozbawienia wolności.

Zaznaczył przy tym, że jest to zaniżony wymiar kary, ponieważ zgodnie z watykańskim prawem, wzięto pod uwagę jedynie te przestępstwa, które zostały popełnione w latach 2008-2012 [czyli od ukończenia przez oskarżonego 16 lat (młodsi nie podlegają w Watykanie karze) do chwili opuszczenia seminarium - KAI].

Dla byłego rektora seminarium ks. Enrico Radice prokurator zażądał kary 4 lat więzienia za pomoc i podżeganie do zbrodni. Podkreśla zarazem, że jego wina jest poważniejsza niż samego Martinelliego "ze względu na zajmowane stanowisko oraz na upór w ukrywaniu faktów, które były oczywiste dla wszystkich".

Watykański proces dobiega już końca. Wczoraj przemawiał prokurator i oskarżyciel posiłkowy ofiary. Dzisiejsza rozprawa jest przeznaczona na mowy obrońców oskarżonych, którzy nie przyznają się do winy. Zdaniem watykańskiego prokuratora w seminarium dochodziło do prawdziwych aktów przemocy. Nie były to, jak chce się twierdzić, jedynie "młodzieńcze wygłupy".

 

Źródło: KAI / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
25,13 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Akty przemocy seksualnej w watykańskim seminarium. Prokurator żąda surowych kar
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.