Apel kościołów chrześcijańskich o szacunek dla wspólnych wartości i dialog

Apel kościołów chrześcijańskich o szacunek dla wspólnych wartości i dialog
Logo źródła: KAI KAI /kb

Z okazji Wielkiego Postu rzecznicy Kościołów różnych denominacji chrześcijańskich napisali dokument - Czas Pasyjny, w którym nawołują do poszanowania siebie nawzajem, a także rozmowy.

"Niech tegoroczny Wielki Post ‒ Czas Pasyjny otworzy nas na poszanowanie wspólnych wartości, których źródłem jest Ewangelia. Niech jej słowa inspirują nas do wzajemnego szacunku i dialogu - tak brzmi główny apel płynący z pisma. 

40 dniowy czas przygotowania do święta Wielkiej Nocy jest dla wszystkich chrześcijan okresem czasem nawrócenia, modlitwy, postu, jałmużny, szczególnej troski o ubogich i najsłabszych. Sygnatariusze dokumentu podkreślili również, że ma być on także „czasem osobistego rachunku sumienia, wyznawania win, naprawy wyrządzonych szkód, czynów pojednania i podjęcia zobowiązania do życia na co dzień według wskazań Ewangelii”.

DEON.PL POLECA
„Jako rzecznicy Kościołów różnych denominacji chrześcijańskich chcemy wspólnie zaapelować do wszystkich wyznawców Chrystusa, by tegoroczny Wielki Post ‒ Czas Pasyjny otworzył nas jeszcze bardziej na poszanowanie wspólnych nam wartości, których źródłem jest Ewangelia"

Dokument podpisali rzecznicy różnych denominacji chrześcijańskich: Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska, Rzecznik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, dk. Łukasz Leonkiewicz, Rzecznik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i ks. Leszek Gęsiak SJ, Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka

Nieznane oblicze ks. Józefa Tischnera

Filozof z Łopusznej o miłości mówił mało. Sam kiedyś wyznał: „Byłem analfabetą, jeśli chodzi o wiarę, analfabetą, jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję”. Okazuje się jednak, że to...

Skomentuj artykuł

Apel kościołów chrześcijańskich o szacunek dla wspólnych wartości i dialog
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.