Aplikacja do modlitwy? W tej papież ma już swoje konto

Aplikacja do modlitwy? W tej papież ma już swoje konto
Foto: Mat. pras. www.popesprayer.va
Vatican News / mł

Aplikacja, która pozwala modlić się z papieżem. Dziś nowa odsłona aplikacji Click To Pray 2.0. 

Sekretarz Dykasterii ds. Komunikacji, ks. Lucio Ruiz zauważa, że jest to wyraz świadomości Kościoła, który zdaje sobie sprawę, iż nowe środki komunikowania nie są jedynie jakimś rodzajem „gadżetów technologicznych”, ale mocno wchodzą w kulturę i w sposób życia współczesnego człowieka.

"Click To Pray" 2.0 to zaktualizowana aplikacja, z której mogą korzystać zarówno użytkownicy iOS, jak i Androida. Aplikacja zaprasza użytkowników do wspólnej modlitwy z papieżem i modlitewnego wspierania właśnie rozpoczętego synodu.

- Kościół pragnie być tam, gdzie są ludzie i komunikować się z nimi w języku, w którym myślą i żyją, oraz ofiarowywać w ich kulturze narzędzia dla życia duchowego - mówi ks. Ruiz.

Nowa inicjatywa modlitewna zdaniem sekretarza watykańskiej dykasterii stanowi wielkie wsparcie, jest świadectwem ogromnej kreatywności, daje możliwość łączenia różnych języków i kultur. 

-  Ważne jest tutaj to, że w tylu propozycjach, które oferują telefony oraz w ogóle świat cyfrowy można realizować bardzo przyjacielską i bliską relację – uważa ks. Ruiz.

Aplikacja ma sprawiać, że będzie prosto pomodlić się rano, w południe i wieczorem.

- Można także spotkać się z innymi, poprosić o towarzyszenie w trudnym momencie życia. To jest bardzo piękna sprawa. Sukces tej inicjatywy polega na znalezieniu sposobu na towarzyszenie duchowe w przestrzeni cyfrowej - mówi ks. Ruiz.

Aplikacja działa w siedmiu językach: hiszpańskim, angielskim, portugalskim, włoskim, francuskim, niemieckim i chińskim. 

vaticannews.va / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Aplikacja do modlitwy? W tej papież ma już swoje konto
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.