Armia Zbawienia ma nowego generała. To jedna z największych wspólnot na świecie

Armia Zbawienia ma nowego generała. To jedna z największych wspólnot na świecie
(fot. Alf Ribeiro / Shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / sz

Armia Zbawienia ma nowego zwierzchnika. Na posiedzeniu w Londynie 24 maja na funkcję 21. generała, a tym samym szefa międzynarodowej Armii Zbawienia tzw. Wysoka Rada wybrała 60-letniego Kanadyjczyka Briana Peddle. Zastąpi on na tym stanowisku Andre Coxa, którego pięcioletnia kadencja upływa na początku sierpnia.

 

Armia Zbawienia jest wolnym Kościołem ewangelickim liczy ok. trzech milionów członków i wolontariuszy w 128 krajach świata. W swoich wspólnotach i instytucjach na całym świecie udziela pomocy duchowej i socjalnej.

Peddle był ostatnio "szefem sztabu", co jest równe z funkcją zastępcy urzędującego generała. Wysoka Rada jest gremium tworzonym wyłącznie w celu wyboru nowego generała. W tym roku w skład Rady weszło 111 oficerów Armii Zbawienia.

Armię Zbawienia założył w 1865 pastor metodystów William Booth w najuboższych dzielnicach wschodniego Londynu. Ten wolny Kościół widzi swoją misję w głoszeniu Ewangelii Jezusa Chrystusa i pomoc każdemu człowiekowi w potrzebie. Jak podkreśla, "wojskowa" struktura pomaga mu szybko reagować w sytuacjach kryzysowych.

W Polsce Armia Zbawienia była obecna jeszcze przed II wojną światową. Jej działalność została wznowiona w 2005 roku. Oficjalnie jest zarejestrowana pod nazwą Kościół Armii Zbawienia w RP i należy do Aliansu Ewangelicznego w RP. Swoje placówki ma w Warszawie, Starachowicach, Malborku i Rzeszowie. W zakresie działalności socjalnej organizuje zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i spotkania integracyjne, prowadzi punkty wydawania żywności dla osób potrzebujących pomocy, wsparcia dla seniorów. Jednym z projektów, który realizuje jest przeciwdziałanie handlowi ludźmi i współczesnemu niewolnictwu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Armia Zbawienia ma nowego generała. To jedna z największych wspólnot na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.