Austria: "papieskie SMS-y" na Wielki Post

Austria: "papieskie SMS-y" na Wielki Post
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Kościół katolicki w Austrii po raz kolejny proponuje posiadaczom telefonów komórkowych wysyłanie przez czas Wielkiego Postu SMS-ów cytujących Franciszka.

Cytaty wybrano z przemówień i kazań wygłoszonych w trzecim roku pontyfikatu papieża oraz z wybranych wpisów Ojca Świętego na Twitterze.

"Krótkie przesłania papieża stanowią impuls dla osobistej wiary, a zarazem motywację do aktywnego życia chrześcijańskiego", wyjaśnił cel akcji Paul Wuthe, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Konferencji Biskupów Austrii. Jak zauważył, te "nieco inne SMS-y" są zaproszeniem do "zwolnienia tempa" i "zastanowienia się przez chwilę nad czymś istotnym". Papieżowi chodzi o to, by wiara była obecna w naszym codziennym życiu i ukazuje to nam swoim nauczaniem, podkreślił Wuthe.
Przekazywanie SMS-ów jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich posiadaczy komórek na terenie całej Austrii. Będą wysyłane codziennie począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Soboty, a więc 26 marca. W każdej chwili abonent może z nich zrezygnować.
Podobne akcje były przeprowadzane przez Kościół katolicki w Austrii przed wizytą papieża Benedykta XVI w tym kraju w 2007 roku, w Wielkim Poście 2008 i od 2011 - rokrocznie. Jak zauważył Wuthe, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Austria: "papieskie SMS-y" na Wielki Post
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.