Bądźcie obrońcami prawdziwej i czystej miłości

Bądźcie obrońcami prawdziwej i czystej miłości
Depositphotos.com (245889152)
KAI / pzk

Bp Piotr Greger w bielskiej Kurii modlił się i spotkał z przedstawicielami duszpasterstwa służby zdrowia diecezji bielsko-żywieckiej. Było to spotkanie opłatkowe dla przedstawicieli środowiska medycznego Podbeskidzia, kapelani oraz pracownicy służby zdrowia.

Mszę św. koncelebrowali kapelani szpitalni, w tym diecezjalny duszpasterz ks. Łukasz Jończy. Spotkanie było też okazją do złożenia życzeń opłatkowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele środowiska służby zdrowia z całego Podbeskidzia, kapelani z kilku placówek medycznych i hospicjów z terenu diecezji, lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia oraz posługujący w szpitalach.

Bielsko-żywiecki biskup pomocniczy przypomniał w homilii, że miłość nie może sprowadzać się jedynie do emocji. „Upewnia nas o tym Pan Jezus, który będąc Miłością również przeżywał odmienne stany emocjonalne – od skrajnej radości i wzruszenia do rozpaczliwego lęku w Ogrójcu. „Nikt od nas nie wymaga, abyśmy byli silniejsi od Jezusa, bo to niemożliwe. Ważne, abyśmy nie kierowali się w życiu emocjami, ale miłością” – wezwał.

Modlitwa do św. Rity w cierpieniu

Na koniec zaapelował do przedstawicieli służby zdrowia. „Bądźcie obrońcami prawdziwej i czystej miłości. Gdy macie przed sobą pacjentów, często doświadczonych krzyżem cierpienia, ale także w waszej codzienności, nie pozwólcie, aby miłość przestała być miłością. Nie sprowadzajcie jej do poziomu zauroczenia, zakochania, nie utożsamiajcie z tolerancją i nie przeżywajcie jej w sposób naiwny” – wezwał.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Bądźcie obrońcami prawdziwej i czystej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.