Baner Lotto stanął w kościele. Internauci oburzeni, proboszcz wyjaśnia

Baner Lotto stanął w kościele. Internauci oburzeni, proboszcz wyjaśnia
W Kościele podczas mszy stał baner Lotto (fot. depositphotos.com / Facebook.com)
wiadomosci.onet.pl / tk

W Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej doszło do niecodziennej sytuacji. W trakcie mszy, kiedy odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego "Arco" i scholi parafialnej, stał baner reklamowy Lotto. Internauci nie kryli oburzenia tą sytuacją. Proboszcz parafii wyjaśnił jednak sytuację.

Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, „Totalizator Sportowy objął wydarzenie w kościele patronatem i z tego powodu w świątyni pojawił się żółty baner”.

Pod postem, w którym zamieszczono zdjęcie baneru, internauci nie kryli oburzenia tą sytuacją: "Czy to był sponsorowany koncert czy msza, to nie istotne, to nie jest miejsce dla takiego baneru reklamowego"; "W Piśmie Świętym opisana jest sytuacja jak w świątyni urządzono jarmark a Jezus biczem skręconym ze sznurów rozgonił to towarzystwo. Myślę że idąc z duchem czasu w dzisiejszych czasach przydałby się bejsbol" – pisali komentujący.

Oświadczenie parafii ws. baneru Lotto

Na profilu parafii NSJ w Skarżysku – Kamiennej opublikowano oświadczenie dotyczące sytuacji związanej z banerem Lotto.

„Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parafii w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku Kamiennej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Arco oraz scholi parafialnej. Sponsorem tego wydarzenia, z inicjatywy Stowarzyszenia był Totalizator LOTTO z siedzibą w Kielcach. Pozyskane środki będą przekazane na działalność wykonawców koncertu. Przepraszam, że nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych” – czytamy w oświadczeniu, które wystosował proboszcz parafii Ks. kan. Jan Kularski.

- Ksiądz proboszcz został poproszony przez biskupa radomskiego o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i roli sponsora w nagłośnionym wydarzeniu - powiedział portalowi wiadomosci.onet.pl ks. Damian Fołtyn, rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej.

- Zostały przypomniane mu zasady, według których takie inicjatywy powinny się odbywać. Ksiądz proboszcz, wyrażając zgodę na taką formę koncertu, nie zachował wszystkich norm kościelnych dotyczących przestrzeni sakralnej i czynności sakralnych, za co oficjalnie przeprosił w opublikowanym w społecznościowych mediach parafialnych oświadczeniu – dodał ks. Fołtyn.

Źródło: wiadomosci.onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Baner Lotto stanął w kościele. Internauci oburzeni, proboszcz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.