Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sekretariatu Episkopatu

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sekretariatu Episkopatu
(Fot. Fot. Paolo Nicolello / unsplash.com)
PAP/dm

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. W środę przyjął je sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński - poinformowało biuro prasowe Episkopatu.

Betlejemskie Światło Pokoju, w tym roku pod hasłem „Światło nadziei”, zostało przekazane do sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w środę. Na ręce sekretarza generalnego Episkopatu przekazał je kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski.

„Przyjmujemy to światło i będziemy go strzec, a trwając na modlitwie, szczególnie na Eucharystii, będziemy się jednoczyć ze wszystkimi, do których również ono dotarło. Będziemy też prosić Boga o to, by nasze serca, napełnione miłością, otwierały się i na drugiego człowieka, by częściej niż dotychczas drzwi naszych domów otwierały się dla innych” - powiedział bp Miziński.

Jak podkreślił bp Miziński, „naszą nadzieją jest Chrystus”. Zaznaczył, że trwając przy Chrystusie, łatwiej jest pracować nad sobą. - Niech przyświeca nam nadzieja, że wiele rzeczy jest możliwych, jeśli je będziemy z zaangażowaniem podejmować - dodał.

- Mamy nadzieję, że uda się nam chociaż trochę ten świat zmienić, przekazując przed Bożym Narodzeniem to Betlejemskie Światło - zaznaczył ks. hm. Jurkowski.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku Polacy przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów 12 grudnia.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sekretariatu Episkopatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.