Bezcenny list św. Ignacego Loyoli ujrzał światło dzienne. Ma głębokie znaczenie duchowe

Bezcenny list św. Ignacego Loyoli ujrzał światło dzienne. Ma głębokie znaczenie duchowe
Fot. Archdiocese of Malta / jezuici.pl
jezuici.pl / tk

W Muzeum Katedralnym w Mdinie na Malcie, został zaprezentowany pieczołowicie odrestaurowany list św. Ignacego Loyoli. Pochodzi z lat 1548-1549 i jest związany z powstaniem jezuickiej szkoły i uniwersytetu w Mesynie na Sycylii.

Jezuici na Malcie otrzymali ten bezcenny list od współbraci z Sycylii i przechowywali go przez lata w zapieczętowanym relikwiarzu w kościele przy Collegium Melitense w Valletcie.

Relikwiarz został po raz pierwszy otwarty w 1995 roku i przeniesiony do muzeum w Mdinie w celach wystawienniczych i badawczych.

List Ignacego Loyoli ujrzał światło dzienne

W ciągu ostatnich miesięcy w Laboratorium Konserwacji Archiwum Diecezjalnego odrestaurowano ten cenny dokument, dzięki czemu zachowa się w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

DEON.PL POLECA

Oprócz głębokiego znaczenia duchowego zachowanego listu św. Ignacego, jest on świadectwem, że solidna formacja akademicka była od samego początku istnienia zakonu rozumiana jako niezbędne narzędzie ewangelizacji.

Źródło: jezuici.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bezcenny list św. Ignacego Loyoli ujrzał światło dzienne. Ma głębokie znaczenie duchowe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.