Biskup krytykuje wypowiedź znanego jezuity. "To bluźnierstwo musi się skończyć"

Biskup krytykuje wypowiedź znanego jezuity. "To bluźnierstwo musi się skończyć"
Fot. America - The Jesuit Review / YouTube.com
KAI / tk

Ze stanowczą krytyką biskupa Josepha Edwarda Stricklanda spotkała się wypowiedź znanego jezuickiego teologa o. Jamesa Martina, który w miniony weekend porównał paradę gejowską z nabożeństwem do Najświętszego Serca, "ponieważ oba uczą nas o miłości Jezusa".

"W czerwcu katolicy obchodzą miesiąc Najświętszego Serca Jezusowego" - napisał ks. Martin na Twitterze. "Osoby LGBTQ świętują #PrideMonth. Katolicy LGBTQ świętują oba. Jedno pokazuje nam, jak Jezus kocha. Drugie pokazuje nam, kogo Jezus wzywa nas dziś do miłości".

DEON.PL POLECA
Biskup grzmi po wpisie jezuity

Reagując na te kontrowersyjne słowa bp Strickland napisał na Twitterze: "To bluźnierstwo musi się skończyć, Bóg kocha każdego człowieka, nawet najbardziej grzesznego, ale twierdzenie, że grzeszne czyny są zgodne z Najświętszym Sercem Jezusa Chrystusa, jest sprzeczne z wezwaniem Chrystusa, aby iść i więcej nie grzeszyć..." – stwierdził biskup diecezji Tyler w Teksasie.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Skomentuj artykuł

Biskup krytykuje wypowiedź znanego jezuity. "To bluźnierstwo musi się skończyć"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.