Biskupi Ameryki Łacińskiej dziękują za „proroczy pontyfikat”

Biskupi Ameryki Łacińskiej dziękują za „proroczy pontyfikat”
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 miesiąc temu
KAI / kk

Latynoamerykańska Rada Biskupów (CELAM) podziękowała papieżowi Franciszkowi za jego „proroczy pontyfikat”. W liście z okazji uroczystości świętych Piotra i Pawła biskupi wyrazili uznanie za bliski stosunek papieża do dzieci, ludzi sędziwych, chorych i ubogich określając to jako „proroczy gest w czasach, gdy światu grozi niebezpieczeństwo odczłowieczenia”.

"Prostota, gesty, a także urząd nauczycielski papieża Franciszka ukazują Kościół, który w swoim centrum stawia maluczkich, ubogich i słabych. Przyczyniło się to w znacznym stopniu do tego, że dziś panuje w Kościele nowy klimat" - czytamy w liście.

Biskupi wyrażają w nim także podziw dla „namiętności, z jaką Ojciec Święty napomina nas, abyśmy "zaniechali patrzenia na samych siebie i poszli na geograficzne oraz egzystencjalne peryferie”.

Biskupowi Rzymu, który sam pochodzi z Ameryki Łacińskiej, podziękowali nie tylko za jego wizyty duszpasterskie u tak wielu narodów kontynentu, ale także za jego "modlitwę i ciągłą troskę o ukochany region Amazonii oraz ludzi ubogich”. Znajduje to wyraz także w kazaniach oraz dokumentach urzędu nauczycielskiego jak np. posynodalna adhortacja "Querida Amazonia”.

Na zakończenie swego listu biskupi CELAM obiecują papieżowi, że kiedy będzie odczuwał zmęczenie ciężką pracą, jakiej wymaga jego pontyfikat, "może być pewien, że miliony rąk na świecie są gotowe mu pomóc".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
23,94 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Biskupi Ameryki Łacińskiej dziękują za „proroczy pontyfikat”
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Biskupi Ameryki Łacińskiej dziękują za „proroczy pontyfikat”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.