Biskupi Unii Europejskiej podkreślają znaczenie seniorów dla społeczeństwa

Biskupi Unii Europejskiej podkreślają znaczenie seniorów dla społeczeństwa
(fot. Georg Arthur Pflueger / Unsplash)
KAI / kk

Organizacje katolickie Unii Europejskiej zaapelowały o większe dowartościowanie seniorów. Ludzie starsi stanowią dar i cenną wartość, głosi opublikowany 3 grudnia w Brukseli wspólny dokument Komisji Biskupów Wspólnoty Europejskiej COMECE i Europejskiej Federacji Rodzin Katolickich FAFCE.

Kryzys koronawirusa powinien zostać wykorzystany do zmiany stereotypów w kwestiach solidarności i troski oraz do refleksji nad znaczeniem osób starszych dla przyszłości Europy, stwierdzają autorzy dokumentu.

Seniorzy są nie tylko osobami wymagającymi ochrony, ale także dynamicznymi uczestnikami życia społecznego. Należy ich „chronić, wspierać i włączać w życie oraz zapewnić im nieograniczony udział”, podkreśla dokument COMECE i FAFCE.

Jego autorzy zalecają rządom krajowym wykorzystanie środków z proponowanego planu inwestycyjnego na rzecz stosunków międzypokoleniowych dla nowych struktur solidarności - w tym opieki nieformalnej, wolontariatu i przyjaznego dla osób starszych środowiska miejskiego - oraz polityki demograficznej i rodzinnej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskupi Unii Europejskiej podkreślają znaczenie seniorów dla społeczeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.