Bł. Hanna Chrzanowska. "Ona jest znakiem Boga na nasze czasy"

Bł. Hanna Chrzanowska. "Ona jest znakiem Boga na nasze czasy"
(fot. hannachrzanowska.pl)
KAI / kk

- W czasie panującej pandemii spływają prośby o relikwie. Człowiek chce mieć pośrednika u Boga. Hanna Chrzanowska jest znakiem działania Boga w dzisiejszych czasach - mówił proboszcz krakowskiej parafii św. Mikołaja i kustosz relikwii błogosławionej ks. Józef Gubała.

Dziś 2. rocznica beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którą transmitowała Telewizja Polska, przewodniczył kustosz relikwii błogosławionej. Na wstępie kapłan zauważył, że człowiek wciąż poszukuje znaków, które „go utwierdzą w wyznawanej prawdzie”. Jak dodał, najmocniejszymi z nich są ludzie, którzy na co dzień żyją Ewangelią.

DEON.PL POLECA- Do takich świadków należy błogosławiona Hanna Chrzanowska-pielęgniarka, o której papież Franciszek ustami swego legata, kard. Angelo Amato, powiedział, że „była latarnią światła wśród ciemności ludzkiego bólu” - stwierdził.

Ks. Gubała ocenił, że Chrzanowska oświecała ciemne zakątki ludzkiego życia realizacją błogosławieństw w praktyce, zwłaszcza tego, mówiącego o „błogosławionych miłosiernych”. - Stała się czytelnym znakiem Bożej obecności w świecie przepełnionym cierpieniem, biedą i nędzą. Była znakiem przez to, co robiła - podkreślił, wymieniając jak pielęgniarka organizowała opiekę i duszpasterstwo chorych w domach czy też rekolekcje dla nich w Trzebini, które wspomagali studenci, klerycy, siostry zakonne i kapłani.

Duchowny wskazał, że w Polsce rośnie kult Hanny Chrzanowskiej i wciąż przybywa miejsc, gdzie ludzie omadlają jej relikwie, jednocześnie wypraszając liczne łaski. - Wiele jest intencji, które składamy przy jej relikwiach co czwartek w naszym parafialnym kościele św. Mikołaja. W czasie panującej pandemii spływają prośby o relikwie. Człowiek chce mieć pośrednika u Boga. Hanna Chrzanowska jest znakiem działania Boga w dzisiejszych czasach - mówił.

Na zakończenie homilii poprosił krakowską błogosławioną o wstawiennictwo u Boga za udręczonym światem. - Wspieraj pielęgniarki, położne i służby medyczne. Wspieraj wszystkie służby, które posługują chorym. Wspieraj ludzi chorych i tych, dzięki którym oni mogą po ludzku spojrzeć na świat. Powstrzymaj pandemię. Bądź dziś dla świata znakiem miłości Boga - podsumował ks. Gubała.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bł. Hanna Chrzanowska. "Ona jest znakiem Boga na nasze czasy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.