"Bóg przemówił w Legnicy" - książka o kulisach cudu

"Bóg przemówił w Legnicy" - książka o kulisach cudu
(fot. shutterstock)
KAI / kk

Po miesiącach przygotowań do rąk czytelników trafiła książka "Bóg przemówił w Legnicy". Jest to zapis wydarzeń z parafii św. Jacka w Legnicy, gdzie na hostii odkryto ślady mięśnia sercowego.

We wstępie do książki bp Kiernikowski pisze m.in.: "Oddajemy do rąk czytelników książkę, która jest świadectwem nadzwyczajnego wydarzenia eucharystycznego, jakie miało miejsce w jednym z kościołów legnickich. Potocznie to wydarzenie nazywamy cudem eucharystycznym w Legnicy. Konieczne jest zatem przekazanie stosownych informacji o tym, co się stało, i właściwych wyjaśnień, które pozwolą zapoznać się nie tylko z zewnętrzną stroną tego zjawiska, lecz umożliwią także wniknięcie w jego sens oraz dadzą pewien klucz do odczytania i interpretowania jego przesłania".

Książka zawiera szczegółowy zapis wydarzeń, jakie dokonały się w kościele św. Jacka w Legnicy oraz dokumenty władz kościelnych i przeprowadzonych badań, potwierdzających zaistnienie cudu.

W pierwszym rozdziale publikacji znajdziemy chronologię wydarzeń. Następnie opis procedury naukowej oraz drogę do ukazania relikwii do publicznego kultu. W tej części znajduje się również rozważanie biskupa legnickiego wygłoszone podczas nabożeństwa poprzedzającego instalację relikwii oraz homilię mszalną, wygłoszoną podczas uroczystości instalacji.

Drugą część stanowią refleksje i świadectwa osób, które uczestniczyły w rozwoju tego wydarzenia, oraz osób, które uczestniczyły w przygotowaniach uroczystości ukazania Relikwii. Trzecia część to refleksja teologiczna związana z tajemnicą Eucharystii i cudami eucharystycznymi.

Ważnym dodatkiem do tej publikacji jest aneks zawierający dokumentację fotograficzną.

"Mam nadzieję, że to opracowanie będzie pomocą dla wszystkich, którzy interesują się wydarzeniem eucharystycznym w Legnicy. Szczególnie dla tych, którzy przybędą do kościoła św. Jacka, by osobiście stanąć wobec tej czcigodnej relikwii i uczestniczyć w oddawaniu jej czci oraz w kulcie eucharystycznym" - pisze bp Kiernikowski na łamach książki.

Publikację wydało krakowskie wydawnictwo M. Można ją nabyć w parafii św. Jacka, w legnickiej kurii biskupiej, a także w dobrych księgarniach i księgarniach internetowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bóg przemówił w Legnicy" - książka o kulisach cudu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.