Boże Narodzenie jest zawsze aktualne

Boże Narodzenie jest zawsze aktualne
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
KAI / pk

Prawda zawarta w Słowie Bożym o narodzeniu Jezusa, znana od 2 tysięcy lat, jest ciągle młoda i świeża - przekonywał bp Piotr Libera 19 grudnia podczas świątecznego spotkania z płocką "Solidarnością" nauczycielską. Odbyło się ono w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, z udziałem nauczycieli i ich duszpasterzy.

Podczas spotkania Jerzy Obrębski, przewodniczący Regionu Płockiego NSZZ "Solidarność" odczytał dekret watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, dotyczący ustanowienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki patronem "Solidarności".

Biskup płocki zwracając się do nauczycieli odwołał się do odczytanej Ewangelii o narodzeniu Jezusa według św. Łukasza. Stwierdził, że chociaż te słowa są bardzo dobrze znane, bo czytane od 2 tysięcy lat, to jednak są ciągle "młode i świeże".

- Odkrywajcie i doświadczajcie prawdy zawartej w wydarzeniu, które odmieniło losy historii - mówił do nauczycieli.

Życzył im, by bł. ks. Jerzy Popiełuszko był ich orędownikiem i patronem wypraszającym łaski.

- Pamiętajcie o tym patronie w swej niełatwej, wymagającej ofiary i nie do końca dobrze wynagradzanej pracy - stwierdził hierarcha.

W programie świątecznego spotkania znalazło się także przedstawienie oparte na "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa, w wykonaniu uczniów ośrodka. Ze względu na swój wyraz artystyczny i spektakularne efekty, spotkało się ono z bardzo dobrym odbiorem widzów.

Na zaproszenie "Solidarności" nauczycielskiej odpowiedział m.in. duszpasterz nauczycieli ks. Arkadiusz Grygowski SDB i duszpasterz ludzi pracy ks. Tadeusz Łebkowski; obecna była też Katarzyna Góralska, p.o. dyrektora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Marek Bębenista, dyrektor oddziału oświaty w płockim ratuszu.

Gospodarzem spotkania opłatkowego był Marek Krysztofiak, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania w NSZZ "Solidarność" Regionu Płockiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boże Narodzenie jest zawsze aktualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.