Bp Bode: Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość błogosławienia par homoseksualnych

Bp Bode: Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość błogosławienia par homoseksualnych
(fot. KircheTV / youtube.com)
Life Site News

Wiceprzewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów, bp Franz-Josef Bode, w wywiadzie dla regionalnej gazety "Neue Osnabrücker Zeitung", wezwał do dyskusji na temat możliwości błogosławienia związków homoseksualnych.

Jak podaje portal Life Site News, punktem wyjścia w tej dyskusji był wywiad, jakiego niedawno udzielił niemieckiemu dziennikowi "Herder Korrespondenz" przewodniczący Niemieckiego Episkopatu oraz papieski doradca, kardynał Reinhard Marks. Hierarcha zaznaczył w nim, że Kościół Katolicki powinien "ponownie przemyśleć" swoje nauczanie na temat seksualności. Według kard. Marksa, trudno jednoznacznie oceniać, czy ktoś żyje w stanie grzechu ciężkiego, czy nie. Dodał on również, że zawsze bardzo ważne jest branie pod uwagę konkretnych przypadków oraz towarzyszących im okoliczności.

Bp Bode, na łamach "Neue Osnabrücker Zeitung" stwierdził, że powinniśmy omówić kwestię związków homoseksualnych w Kościele "bardziej szczegółowo" i że nie wolno w tym temacie milczeć. Według niego, Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość "błogosławienia" par homoseksualnych, ale nie należy tego mylić z udzielaniem im ślubu.

Hierarcha zadaje również pytanie, co Kościół Katolicki ma dzisiaj do zaoferowania ludziom ze skłonnościami homoseksualnymi, w jaki sposób "towarzyszy im pastoralnie i liturgicznie" oraz czy nie można szukać w takich związkach pozytywów. "Czy nie ma w nich (tj. relacjach między osobami homoseksualnymi) wystarczająco dużo pozytywów, dobra i prawości, abyśmy byli wobec takich sytuacji bardziej sprawiedliwi?" - czytamy w Life Site News.

DEON.PL POLECA


Portal podaje, że nie jest to pierwsza dyskusja dotycząca homoseksualistów w Kościele, jaką zapoczątkował bp Bode. W 2015 roku stwierdził on, że to "realia życiowe" powinny być źródłem informacji dla prawd dogmatycznych i moralnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
John Powell SJ

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście?

Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć...

Skomentuj artykuł

Bp Bode: Kościół powinien wziąć pod uwagę możliwość błogosławienia par homoseksualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.