Bp Jamrozek: bardzo ważne jest to, żeby o Panu Bogu mówić w naszych rodzinach

Bp Jamrozek: bardzo ważne jest to, żeby o Panu Bogu mówić w naszych rodzinach
Fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube.com
KAI / tk

- Pan Bóg daje nam niezwykłą okazję, żebyśmy wydobywali z siebie dobro, żebyśmy tym dobrem dzielili się z innymi. Wtedy świadectwo naszej wiary będzie pociągało innych do Chrystusa – mówił bp Stanisław Jamrozek, który przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Temat lipcowego spotkania brzmiał: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości. Echa X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie”.

DEON.PL POLECA
Rola rodziców w rodzinach

W homilii bp Stanisław Jamrozek zachęcał małżonków, aby podprowadzali swoje dzieci do Pana Boga. - Bardzo ważne jest to, żeby o Panu Bogu mówić w naszych rodzinach, w naszym środowisku. Niezastąpioną rolę do spełnienia mają zawsze rodzice chrześcijańscy. Każdy jest wezwany do tego, żeby pokazywać Pana, do Niego zbliżać innych – podkreślał celebrans wskazując, że wzorem jest Święta Rodzina z Nazaretu.

Zaznaczył, że życie małżeńskie musi opierać się na relacji z Panem Bogiem. – Kiedy zobaczę jak Pan mnie miłuje to będę tak samo miłował moich domowników, będę gotowy do ofiary, do największego nawet poświęcenia – stwierdził kaznodzieja.

DEON.PL POLECA

Zauważył, że pięknym znakiem nadziei dla Kościoła są mężczyźni, którzy modlą się razem we wspólnotach takich jak Bractwo św. Józefa, Rycerze Kolumba, Wojownicy Maryi. – Tacy mężczyźni odważnie podejmują odpowiedzialność za Kościół, za rodzinę, za swoje środowisko – przekonywał biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

Zachęcał wiernych do modlitwy za rodziny, a także o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. – Nasza modlitwa jest bardzo potrzebna, aby nie zabrakło tych, którzy będą o obecności Pana przypominać, głosząc dobrą nowinę i dzieląc się swoją wiarą – powiedział bp Jamrozek.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej Stanisław Jamrozek w obecności biskupów zawierzył św. Józefowi rodziny i dzieci nienarodzone.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Bp Jamrozek: bardzo ważne jest to, żeby o Panu Bogu mówić w naszych rodzinach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.