Bp Janiak: żłóbek z dobrym uczynkiem

Bp Janiak: żłóbek z dobrym uczynkiem
(fot. 55Laney69 / flickr.com / CC BY 2.0)
KAI / pk

Najlepszym przygotowaniem do Bożego Narodzenia jest przygotowanie żłóbka z dobrym uczynkiem - mówił bp Edward Janiak w kościele pw. bł. Michała Kozala w Kaliszu. Biskup kaliski przewodniczył Mszy św. z okazji 25. rocznicy powstania parafii i poświęcił odnowiony ołtarz Matki Boskiej Częstochowskiej.

Witając biskupa kaliskiego, proboszcz ks. kan. Marian Błaszczyk przypomniał początki tworzenia parafii, która była erygowana 24 grudnia 1989 r. przez abp. Henryka Muszyńskiego jako najmniejsza w diecezji włocławskiej i w całej Polsce. Liczyła wtedy zaledwie 780 wiernych i nie miała nawet własnej kaplicy, a proboszcz nie miał, gdzie mieszkać. Kaplicą stała się sala osiedlowa, a kawiarnię zamieniono na mieszkanie dla księdza. W 1993 r. bp Stanisław Napierała poświęcił nową kaplicę i dom parafialny. Trzy lata później w ściany budowanej świątyni wmurowano kamień węgielny poświęcony przez papieża Jana Pawła II. 13 grudnia 2004 r. bp Stanisław Napierała konsekrował kościół.

W homilii ks. prał. Zbigniew Cieślak, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu podkreślał, że zawsze na pierwszym miejscu w życiu człowieka powinien być Pan Bóg. Wskazał też na sylwetkę bł. Michała Kozala. - To był odważny człowiek, odważny kapłan, odważny biskup. Niech On strzeże Waszych rodzin, Waszych działań, powołań, zawodów i funkcji społecznych - powiedział kaznodzieja.

Podczas Mszy św. biskup kaliski zwrócił się do młodzieży, której udzielił sakramentu bierzmowania. Podkreślił, że w życiu katolika ważne są: modlitwa, udział w niedzielnej Eucharystii i relacja do drugiego człowieka.

DEON.PL POLECA

Dziękował też parafianom i proboszczowi za dbanie o świątynię, która jest świadectwem miłości do Boga.

Biskup złożył wiernym życzenia. - Proszę przyjąć najlepsze życzenia, przede wszystkim zdrowia. Rok temu Pan Bóg zrządził, że musiałem doświadczyć krzyża cierpienia. Bardzo cieszę się, że mogę te święta przeżywać z wiernymi, być w kościele, razem się modlić. Zdrowie jest wielką łaską, ale też choroba umacnia, przybliża do ludzi słabych, człowiek jest bardziej wyrozumiały dla tych, którzy dźwigają krzyż - mówił bp Janiak.

Życzył radosnego przeżywania świąt w rodzinach. - Najlepszym przygotowaniem do Bożego Narodzenia jest przygotowanie żłóbka z dobrym uczynkiem, żeby dostrzec drugiego człowieka, dobre słowo mu powiedzieć, uśmiechnąć się, odwiedzić starca, chorego, a czasem podzielić się kromką chleba czy ciastem świątecznym - zaznaczył ordynariusz diecezji kaliskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Janiak: żłóbek z dobrym uczynkiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.