Bp Kamiński apeluje o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania

Bp Kamiński apeluje o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania
(fot. facebook.com/DiecezjaWarszawskoPraska)
1 rok temu
KAI / kk

O zapewnienie wszystkim wiernym możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania – zaapelował do kapłanów bp Romuald Kamiński.

W związku z zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy ordynariusz warszawsko-praski wystosował do duchowieństwa i wiernych specjalny list w którym prosi o możliwie, jak najlepsze przygotowanie duchowe do przeżycia Tajemnic Paschalnych.

- W związku z zagrożeń epidemicznym nie możemy korzystać w pełni z normalnych form uczestnictwa w liturgiach, dlatego potrzebne jest zagospodarowanie – szczególnie tych najbliższych dwóch tygodni – w sposób, na jaki pozwalają warunki i co w naszym działaniu jest najpilniejsze – napisał bp Kamiński.

Podkreślił, że jedną ze spraw najważniejszych jest zapewnienie wiernym możliwości korzystania z sakramentu pokuty. - Niedostępnych jest wiele innych form duszpasterskiego posługiwania, dlatego bardzo proszę kapłanów o umożliwienie skorzystania ze spowiedzi. Chodzi tutaj szczególnie o przygotowanie takich miejsc i stworzenie takich warunków, aby obie strony – penitent i szafarz – mogli czuć się bezpiecznie – zaapelował biskup warszawsko-praski.

Zaapelował również o zainteresowanie osobami w potrzebie, zwłaszcza starszymi, chorymi i rodzinami w nie najlepszej kondycji materialnej.

- Już dzisiaj mogę zaświadczyć, że wiele parafii stanęło na wysokości zadania i uruchomiło bardzo skuteczne formy wzajemnej pomocy. Nie wszystkie jednak działania można określić w zarządzeniach, czy nawet dekretach. Zachęcam do wzajemnej wymiany, bogatych już w tym czasie, doświadczeń poszczególnych duszpasterzy i diecezjan – napisał bp Kamiński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Kamiński apeluje o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.