Bp Lechowicz do konsekrowanych posługujących wśród Polonii: światła i mocy do owocnej służby

Bp Lechowicz do konsekrowanych posługujących wśród Polonii: światła i mocy do owocnej służby
Fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube.com
PAP / tk

Życzę płynącego z miłości Boga światła i mocy do owocnego służenia Polakom żyjącym poza granicami kraju – napisał do osób konsekrowanych delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz z okazji obchodzonego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Z okazji obchodzonego 2 lutego 26. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego bp Lechowicz napisał list do osób poświęconych Bogu i służących wśród rodaków poza granicami kraju.

Wyraził w nim wdzięczność i uznanie za ich "zaangażowanie w duszpasterstwo polskojęzyczne", "świadectwo życia" oraz "wierność pomimo trudów związanych z życiem na emigracji".

Nawiązując do słów papieża Franciszka bp Lechowicz życzył osobom konsekrowanym, aby w każdy człowieku umiały dostrzegać Chrystusa oraz płynącego "z miłości Boga światła i mocy do owocnego służenia braciom i siostrom żyjącym poza granicami kraju".

"Niech doświadczenie spotkania z 'Trzema Boskimi Osobami' pozwoli wam wytrwać w pięknej i odpowiedzialnej posłudze wśród Polonii. Niech pomaga też tym, z którymi i dla których żyjecie w nawiązaniu bliższej relacji z Bogiem" - wskazał biskup.

Bp Lechowicz zapewniał także osoby konsekrowane o swojej za nich modlitwie, prosząc jednocześnie "o dar modlitwy" za siebie oraz swoją nową posługę biskupa polowego Wojska Polskiego.

"Bądźmy pewni, że Pan naszego życia i powołania nie poskąpi nam tego wszystkiego, co jest potrzebne, by służyć z miłością" - podsumował bp Lechowicz.

Przypadające 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, to zgodnie z decyzją papieża św. Jana Pawła II od 1997 r. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Papież chciał, aby był on okazją do głębszej refleksji całego Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego Bogu.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Andrzej Czaja, Tomasz Ponikło

Uznany teolog i biskup opolski przedstawia w nowym świetle wyzwania stojące przed Kościołem w Polsce. Prezentuje swoje poglądy na najważniejsze tematy chrześcijaństwa i zabiera głos w kluczowych sprawach polskiego Kościoła.

Z książki dowiemy się, kim jest...

Skomentuj artykuł

Bp Lechowicz do konsekrowanych posługujących wśród Polonii: światła i mocy do owocnej służby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.