Bp Mazur: zabawy z demonami to nie żarty!

Bp Mazur: zabawy z demonami to nie żarty!
(fot. Wikimedia Commons / CC)
KAI / mm

Zabawy z diabłami i demonami to nie żarty! - powiedział na Miejskim Cmentarzu w Ełku w Uroczystość Wszystkich Świętych bp Jerzy Mazur.

Zauważając, że w ostatnich latach modne staje się Halloween przestrzegł, że jest to powrót do pogaństwa i praktyk demonicznych. "Także w środowiskach katolickich, w środowiskach szkolnych, w formie niewinnej zabawy - mówił biskup dodając, że "ten zwyczaj pogańsko - demoniczny rozpowszechniony jest w Stanach Zjednoczonych i rozprzestrzenia się po świecie i w naszej Ojczyźnie".

Bp Mazur wyraził niepokój, że w katolickiej Polsce w wielu szkołach lansuje się Halloween, zaś wielu rodziców i pedagogów nie widzi w tym nic złego. Tymczasem - podkreślił - takie zabawy prowadzą do destrukcji osobowości, "skłaniają do sadyzmu, potęgują egoizm, agresję i zmysłowość" zaś w sferze duchowej "niszczą świadomość świętości Boga".

Ordynariusz ełcki ocenił iż jest to wielkie wyzwanie dla ludzi ochrzczonych. "Nie wracajmy do pogaństwa! To my mamy nieść w dzisiejszy świat Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym. Ukazujmy świętych i organizujmy marsze ludzi zmierzających do świętości" - apelował.

Bp Mazur tłumaczył, że świętość polega na komunii z Bogiem. "Świętość nie jest tylko dla wybranych. Jest możliwa do zdobycia przez wszystkich. Są wśród nich starcy i dzieci, kobiety i mężczyźni, świeccy i duchowni, wdowy i wdowcy. Są wśród nich małżonkowie i męczennicy, wyznawcy Chrystusa i misjonarze. Każdy wierny jest powołany do świętości!" - wskazywał kaznodzieja.

Po Mszy Świętej odbyła się tradycyjna procesja do czterech stacji na cmentarzu.

W dniu zadusznym o godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku zostanie odprawiona msza święta w intencji bp Edwarda Samsela, zmarłych kapłanów, oraz wiernych diecezji ełckiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mazur: zabawy z demonami to nie żarty!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.