Bp Mering reaguje na odpowiedź rektora KUL

Bp Mering reaguje na odpowiedź rektora KUL
(fot. Kolanin / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
7 lat temu
KAI / pz

"To, że trzeba się zajmować na poziomie uniwersyteckim rozmaitymi trendami tej kultury jest dla mnie zupełnie normalne. Ale widocznie rzecz nie była dostatecznie przemyślana, kiedy ją wprowadzono, skoro wzbudziła spory niepokój wśród ludzi" - powiedział dziś KAI bp Wiesław Mering, pytany o ustosunkowanie się do odpowiedzi rektora KUL na temat organizowanych na tej uczelni wykładów o ideologii gender.

Zdaniem bp. Meringa, "trzeba wyakcentować, że to jest krytyczna refleksja, że tu nie ma żadnej zgody na coś, co z chrześcijaństwem nie da się pogodzić".

W liście do rektora KUL bp Wiesław Mering prosił o wyjaśnienie na temat oferty wykładu pt. "GENDER: feminizm, queer studies, men’s studies", "a zwłaszcza o odpowiedź, czy program został przygotowany we współpracy z ośrodkiem Brama Grodzka - Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim "Krytyce Politycznej" i skrajnej lewicy". Poinformował, że poruszy tę kwestię na zbliżającym się zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Krakowie.

Wczoraj głos w sprawie zabrał rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. W swoim oświadczeniu poinformował, że zgodnie z katolickim charakterem uczelni, KUL podejmuje badania naukowe nad współczesnymi zjawiskami kulturowymi, a wśród nich także badania nad ideologią "gender". "Obowiązkiem uniwersytetu, zwłaszcza uniwersytetu katolickiego, jest analizowanie ważnych wątków dyskursu publicznego w sposób zorganizowany i usystematyzowany. W ten sposób przygotowujemy naszych studentów do krytycznego i dojrzałego uczestniczenia w życiu społecznym" - oświadczył.

"Cieszę się, że w ogóle ksiądz rektor odpowiedział, bo uważam, że ludzie na pewnym poziomie kultury powinni ze sobą rozmawiać. Natomiast nie na wszystkie moje pytania znalazłem tam odpowiedź" - powiedział dziś w rozmowie z KAI bp Wiesław Mering.

Zdaniem bp. Meringa odpowiedź rektora KUL w sprawie wykładów na temat ideologii gender "ma bardzo duży poziom ogólnikowości". - To, że trzeba się zajmować na poziomie uniwersyteckim rozmaitymi trendami tej kultury jest dla mnie zupełnie normalne, ja tego nie muszę odkrywać. Ale widocznie rzecz nie była dostatecznie przemyślana, kiedy ją wprowadzono, skoro wzbudziła spory niepokój wśród ludzi - stwierdził bp Mering.

"Mnie nie interesuje koncepcja gender. Władze uczelni są autonomiczne, mają prawo wybrać przedmiot zainteresowań. Mnie interesuje, jaka jest nauka Chrystusa, Ewangelii i Kościoła na temat małżeństwa i rodziny, bo to jest zagrożone i tym trzeba się przejmować" - podkreślił bp Mering.

Jak wyjaśnił, gdyby temat wykładu nt. gender zawierał krytyczne ustosunkowanie się do tej ideologii, on nie miałby żadnych zastrzeżeń, tymczasem z tytułu zajęć to nie wynika. - Dlatego nie jestem usatysfakcjonowany i będę te sprawy śledził z dużą uwagą - powiedział biskup włocławski. Przyznał, że będzie chciał - jak zapowiedział w liście do rektora KUL - poruszyć tę sprawę na najbliższym zebraniu plenarnym Episkopatu Polski w Krakowie. - Uważam, że jest to poważna sprawa. Nie możemy się stać uniwersytetami amerykańskimi, które będąc z nazwy katolickie, nagradzają znanego aborcjonistę swoimi nagrodami i dyplomami - powiedział.

"Być może jestem bardziej zdecydowany w moim widzeniu chrześcijaństwa, ale uważam, że jeżeli Bóg stworzył człowieka mężczyzną i niewiastą, to nie poprawiajmy Pana Boga" - dodał w rozmowie z KAI bp Mering.

Osobne oświadczenie w sprawie wydali także pracownicy Instytutu Filologii Polskiej KUL, odpowiedzialni za włączenie wykładu nt. gender w tok nauczania studentów lubelskiej uczelni.

"Uważamy (...), że należycie wykształcony, dojrzały humanista powinien być zdolny do podjęcia odpowiedzialnej dyskusji także ze zwolennikami poglądów, które nie znajdują jego aprobaty" - napisali.

"Praktyczny wymiar tych studiów rozumiemy (...) jako intencję takiego kształcenia naszych przyszłych absolwentów, by byli zdolni do samodzielnych inicjatyw, organizacji własnego warsztatu pracy i stwarzania go dla innych, animowania środowisk lokalnych i rozwijania ich potencjału. Chcemy wreszcie, by w tych poczynaniach byli ludźmi dialogu, by rozumieli źródła doświadczenia chaosu, który nęka współczesną kulturę, i by w tym zrozumieniu umieli proponować - lecz nie narzucać - wartości humanistyczne, tych zaś, o czym jesteśmy przekonani, nie można oderwać od chrześcijaństwa" - uzasadniali członkowie IFP KUL.

Zdaniem przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa, zakończenie całej sprawy powinno nastąpić "bez większego problemu". - Trzeba tylko wyakcentować, że to jest krytyczna refleksja; że tu nie ma żadnej zgody na coś, co z chrześcijaństwem nie da się pogodzić. Myślę też, że niekoniecznie ten lubelski ośrodek [Brama Grodzka-Teatr NN - KAI] musi być partnerem do ustalania tematyki wykładów - powiedział bp Mering.

Podkreślił, że są inni znakomici znawcy ideologii gender, jak np. ks. prof. Dariusza Oko. - Jest wysokiej klasy specjalistą, swojego chrześcijaństwa się nie wstydzi i wiele nas może nauczyć. Nie musimy więc szukać "podejrzanych" ośrodków, żeby udowadniać nie wiadomo jakie tezy - dodał bp Mering.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Mering reaguje na odpowiedź rektora KUL
Komentarze (40)
G
gb
22 czerwca 2013, 19:34
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url] ...Proszę zwrócić uwagę; - powyrywane z kontekstów cytaty i sam ich wybór dokonany przez KAI - jest już INTERPRETACJĄ   słów bp. Meringa - powyższe jest POLEMICZNIE zestawiane ze znanymi, bo w całości udostępnionymi wypowiedziami   przedstawicieli KUL (wzmocnienie tego stanowiska) Ta podana przez KAI informacja, jest już tworzeniem opinii o całym wydarzeniu. Przekaz taki nie przedstawiając pełnego źródła wypowiedzi (argumentacji) bp. Meringa nie pozwala odbiorcy wyrobić sobie własnego zdania w zaistniałej sytuacji i ZMUSZA odbiorcę do przyjęcia narzuconej mu NARRACJI dokonanej przez KAI. A w tym nie jest obiektywnym komunikatem ale tworzy OPINIĘ  całego wydarzenia. Jest więc przekazem zupełnie niewiarygodnym i stronniczym. ...Po raz kolejny okazuje się, że miał rację Ks. prof. Czesław S. Bartnik - "Wzrost antyklerykalizmu" [url]http://www.naszdziennik.pl/wp/35753,wzrost-antyklerykalizmu.html[/url] ...Bardzo cenne uwagi. Uczmy się dostrzegać manipulacje... ...konik trojański, czyli - co to jest KAI ? [url]http://prawica.net/node/2348[/url] ...NO WŁAŚNIE...
B
Basia
22 czerwca 2013, 16:34
A jeszcze na dowód mych słów, prosze przeczytać odpowiedź rzeczniczki KUL, jak zmanipulowano wypowiedź rektora KUL w "Naszym dzienniku". Pozdrawiam wszystkich!
B
Basia
22 czerwca 2013, 16:31
Basiu, jest to grzech pomówienia i oczerniania. Nie masz pewności co do intencji biskupa a wybierasz najgorsze . Wstyd . Tak nie postępuje osoba wierząca. Chcesz być tak osądzona na Sądzie Ostatecznym? Chyba, że w niego nie wierzysz. ...Droga ~ (bo ten znak jest rodzaju żeńskiego)! Zrobiłam dokładnie to, co zrobił biskup Mering. Insynuacje zaproponowałam jako ostateczną prawdę! Na moje zdania się oburzasz, a dlaczego nie jesteś równie krytyczna wobec wcześniejszych wypowiedzi? A Sądem Ostatecznym mnie nie strasz, bo nie masz tam "znajomości" i nie wiesz, kto i jak zostanie osądzony!
.
...
22 czerwca 2013, 13:11
Basiu, jest to grzech pomówienia i oczerniania. Nie masz pewności co do intencji biskupa a wybierasz najgorsze . Wstyd . Tak nie postępuje osoba wierząca. Chcesz być tak osądzona na Sądzie Ostatecznym? Chyba, że w niego nie wierzysz.
B
Basia
22 czerwca 2013, 11:36
Basiu gorąco dziś nieprawdaż? :) ...Owszem! Gorąco! Ale to, że w działaniach biskupa jest cos nie tak, nie tylko ja zauważam. Proszę przejrzeć inne wypowiedzi. A biskup Mering prędzej poprze uczelnię w Toruniu niż w Lublinie, choć tutaj się czegoś nauczył, ale jak widać nie rozumie, co to znaczy troska o instytucje katolickie. Gdyby był rzeczywiście zatroskany, to by nie umieszczał swojego listu jak sztandaru w "Naszym Dzienniku", ale dowiedział się najpierw na KUL-u, a potem napisał. Natomiast kolejnośc działań wskazuje albo na zacietrzewienie księdza biskupa, albo na manipulację opinią odbirców katolickich.
C
cj
21 czerwca 2013, 16:49
Tak się właśnie tworzy medialny KK w Polsce
CT
co to jest KAI
21 czerwca 2013, 15:20
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url] ...Proszę zwrócić uwagę; - powyrywane z kontekstów cytaty i sam ich wybór dokonany przez KAI - jest już INTERPRETACJĄ   słów bp. Meringa - powyższe jest POLEMICZNIE zestawiane ze znanymi, bo w całości udostępnionymi wypowiedziami   przedstawicieli KUL (wzmocnienie tego stanowiska) Ta podana przez KAI informacja, jest już tworzeniem opinii o całym wydarzeniu. Przekaz taki nie przedstawiając pełnego źródła wypowiedzi (argumentacji) bp. Meringa nie pozwala odbiorcy wyrobić sobie własnego zdania w zaistniałej sytuacji i ZMUSZA odbiorcę do przyjęcia narzuconej mu NARRACJI dokonanej przez KAI. A w tym nie jest obiektywnym komunikatem ale tworzy OPINIĘ  całego wydarzenia. Jest więc przekazem zupełnie niewiarygodnym i stronniczym. ...Po raz kolejny okazuje się, że miał rację Ks. prof. Czesław S. Bartnik - "Wzrost antyklerykalizmu" [url]http://www.naszdziennik.pl/wp/35753,wzrost-antyklerykalizmu.html[/url] ...Bardzo cenne uwagi. Uczmy się dostrzegać manipulacje... ...konik trojański, czyli - co to jest KAI ? [url]http://prawica.net/node/2348[/url]
Z
Zamorski
21 czerwca 2013, 14:01
"(...) Mnie OBG kojarzy się z tym nurtem, który wytycza KP i uważam go za skrajną lewicę. Instytut Filologii Polskiej może twierdzić, że im się nie kojarzy – różnica opinii. Natomiast jeżeli tego typu środowisko ma uczyć o ideologii "gender" to jestem tym zdumiony" > polecam, więcej > http://www.fronda.pl/a/semka-dla-frondapl-katolicki-uniwersytet-lubelski-igra-ze-skraja-lewica,28989.html?page=2&#comments-anchor Tego typu sztucznych problemów nie byłoby na prywatnej uczelni. Własność prywatna daje autonomie i niezależność. A KUL bierze dotacje i musi robić ukłony wobec chlebodawcy = państwa. Szkoda, że ks. rektor bp. lubelski tego nie dostrzegają.
D
Daniello
21 czerwca 2013, 13:10
Basiu gorąco dziś nieprawdaż? :)
.
...
21 czerwca 2013, 10:58
basiu, nie dodawaj tego czego w wypowiedzi biskupa mnie było ( chodzi mi o agitację na rzecz Torunia), bo za chwilę będzie Ci się wydawało, że toczysz z nim ożywioną dyskusję tymczasem sama w jego imieniu będziesz zadawała pytania i sama na nie odpowiadała coraz bardziej zapalając się w tej "dyskusji". W ten sposób można sobie ustawić każdego człowieka w negatywnej pozycji. A co na to Twoje sumienie/ Zresztą inni dyskutanci zacxhowuja się podobnie.
F
f
21 czerwca 2013, 01:24
co za uparty głupkowaty sposób odpowiadania na uprzejmy list z KUL; cóż się ktoś obcy wtrąca w sformułowania tematu i wszczyna jakąś nie na temat dykusję? Ks. Oko nie jest żadnym specjalistą od gender ale uczy ontologii tomistycznej na PAT czy jak to się tam teraz nazywa, ma uproszczoną i powierzchowną wiedzę na temat etyki katolickiej i gender, lubi uproszczone dyskusje w mediach (dobrze się do nich nadaje, bo umie tokować) ale na pewno nie ma kultury akademickiej ani wiedzy i kompetencji. by z pozycji wykładowcy zajmować sie gender. A w ogóle to biskupowi chyba pomyliła się Brama Grodzka z Anną Grodzką (tym eunuchem z sejmu) i po prostu se zarezonował na full i nie na temat...
M
mira
21 czerwca 2013, 00:55
Nawet z tego co podaje kai wynika że bp. Mering miał 100% rację
US
uczmy się
20 czerwca 2013, 23:38
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url] ...Proszę zwrócić uwagę; - powyrywane z kontekstów cytaty i sam ich wybór dokonany przez KAI - jest już INTERPRETACJĄ   słów bp. Meringa - powyższe jest POLEMICZNIE zestawiane ze znanymi, bo w całości udostępnionymi wypowiedziami   przedstawicieli KUL (wzmocnienie tego stanowiska) Ta podana przez KAI informacja, jest już tworzeniem opinii o całym wydarzeniu. Przekaz taki nie przedstawiając pełnego źródła wypowiedzi (argumentacji) bp. Meringa nie pozwala odbiorcy wyrobić sobie własnego zdania w zaistniałej sytuacji i ZMUSZA odbiorcę do przyjęcia narzuconej mu NARRACJI dokonanej przez KAI. A w tym nie jest obiektywnym komunikatem ale tworzy OPINIĘ  całego wydarzenia. Jest więc przekazem zupełnie niewiarygodnym i stronniczym. ...Po raz kolejny okazuje się, że miał rację Ks. prof. Czesław S. Bartnik pisząc w artykule "Wzrost antyklerykalizmu" między innymi: "Obecnie czynią to: Ruch Palikota, SLD, polityczne lobby żydowskie, ośrodki ateistyczne, antypolskie, niektóre ośrodki kulturalne oraz medialne i nadal tzw. katolicy otwarci – z „Tygodnika Powszechnego”, Znaku, „Więzi”, KAI, niektórych KiK-ów i inne. A mocno wspierają ich ideologowie unijni Zachodu". [url]http://www.naszdziennik.pl/wp/35753,wzrost-antyklerykalizmu.html[/url] ...Bardzo cenne uwagi. Uczmy się dostrzegać manipulacje...
20 czerwca 2013, 23:23
@Basia KUL jest wspaniałą uczelnią. Naprawdę wspaniałą. Dlatego warto walczyć o jej poziom.
B
Basia
20 czerwca 2013, 23:19
Z moją głową jest wszystko w porządku! I nie szydzę z toruńskiej uczelni, ale dostrzegam w tych działaniach próbę udowodnienia, że KUL nie jest już katolicki, więc każdy młody powinien wybrać Toruń, a nie Lublin. Choć w tym Lublinie uczą ci sami profesorowie.
.
...
20 czerwca 2013, 23:11
Basiu, Z Twoją  głową coś nie w porządku. Skoro szydzisz z uczelni toruńskiej, a bronisz KULu to jak to jest możliwe , że ta toruńska jest niedobra a KUL dobry skoro w tej złej 90% jak piszesz to są pracownicy tej dobrej (czyli KULu) Tak to zaciekłość odejmuje rozum.
B
basia
20 czerwca 2013, 22:50
A to nie jest czasem nagonka na KUL, bo zbliża się czas rekrutacji? I może ksiądz biskup chce wszystkich przekonać, że tylko jest jedna "godna" uczelnia katolicka w Toruniu? Gdzie - i to jest najśmieszniejsze - 90% to pracownicy z KUL? 
.
...
20 czerwca 2013, 21:25
Biskup Mering wielokrotnie naraził się lewakom w tym PO. Zaczęła się więc nagonka. Dzięki niej jasno można zobaczyć kto jest kto. Jeszcze raz się potwierdziło, że KAI , Więź, Znak, Tygodnik Powszechny i deon wszystkie bardzo bliskie ideologicznie Gazecie Wyborczej  nie gardzą obrzydliwą manipulacją. Jakim cudem deon ma być  katolickim skoro najboleśniej uderza właśnie w Kościół?  Nawracacie przy pomocy wyzwisk? I to ma być naśladowanie Ewangelii?
M
malarz
20 czerwca 2013, 20:51
a tymczasem - główny ideolog gender zatrzymany za pedofilię: http://szymowski.nowyekran.net/post/94412,zalozyciel-ideologii-gender-zatrzymany-za-pedofilie
A
Agata
20 czerwca 2013, 19:47
Nobody Expects The Spanish Inquisition!!!
MR
miał rację Ks. Bartnik
20 czerwca 2013, 19:45
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url] ...Proszę zwrócić uwagę; - powyrywane z kontekstów cytaty i sam ich wybór dokonany przez KAI - jest już INTERPRETACJĄ   słów bp. Meringa - powyższe jest POLEMICZNIE zestawiane ze znanymi, bo w całości udostępnionymi wypowiedziami   przedstawicieli KUL (wzmocnienie tego stanowiska) Ta podana przez KAI informacja, jest już tworzeniem opinii o całym wydarzeniu. Przekaz taki nie przedstawiając pełnego źródła wypowiedzi (argumentacji) bp. Meringa nie pozwala odbiorcy wyrobić sobie własnego zdania w zaistniałej sytuacji i ZMUSZA odbiorcę do przyjęcia narzuconej mu NARRACJI dokonanej przez KAI. A w tym nie jest obiektywnym komunikatem ale tworzy OPINIĘ  całego wydarzenia. Jest więc przekazem zupełnie niewiarygodnym i stronniczym. ...Po raz kolejny okazuje się, że miał rację Ks. prof. Czesław S. Bartnik pisząc w artykule "Wzrost antyklerykalizmu" między innymi: "Obecnie czynią to: Ruch Palikota, SLD, polityczne lobby żydowskie, ośrodki ateistyczne, antypolskie, niektóre ośrodki kulturalne oraz medialne i nadal tzw. katolicy otwarci – z „Tygodnika Powszechnego”, Znaku, „Więzi”, KAI, niektórych KiK-ów i inne. A mocno wspierają ich ideologowie unijni Zachodu". CIEKAWA CAŁOŚĆ: [url]http://www.naszdziennik.pl/wp/35753,wzrost-antyklerykalizmu.html[/url]
C
cj
20 czerwca 2013, 16:56
medialne fakty, tworzenie narracji i opinii - czyli socjotechnika manipulacji. To powietrze dla kłamcy.
TP
tak powstają "narracje&q
20 czerwca 2013, 15:47
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url] ...Proszę zwrócić uwagę; - powyrywane z kontekstów cytaty i sam ich wybór dokonany przez KAI - jest już INTERPRETACJĄ   słów bp. Meringa - powyższe jest POLEMICZNIE zestawiane ze znanymi, bo w całości udostępnionymi wypowiedziami   przedstawicieli KUL (wzmocnienie tego stanowiska) Ta podana przez KAI informacja, jest już tworzeniem opinii o całym wydarzeniu. Przekaz taki nie przedstawiając pełnego źródła wypowiedzi (argumentacji) bp. Meringa nie pozwala odbiorcy wyrobić sobie własnego zdania w zaistniałej sytuacji i ZMUSZA odbiorcę do przyjęcia narzuconej mu NARRACJI dokonanej przez KAI. A w tym nie jest obiektywnym komunikatem ale tworzy OPINIĘ  całego wydarzenia. Jest więc przekazem zupełnie niewiarygodnym i stronniczym.
F
fewe
20 czerwca 2013, 07:40
Może Biskup powinien zadać pytanie co do tekstów na Deonie i różnych tu wspieranych idei???? Co redakcjo???
A
Alfista
20 czerwca 2013, 07:02
Jego Ekscelencja zrobił to co należało, jego magnificencja z kolei jest na pasku lewaków; vide dotacja z UE.
M!
MANIPULACJA !!!
20 czerwca 2013, 05:35
Ten niby-komunikat jest w istocie POLEMIKĄ z pismem bp. Meringa ! GDZIE JEST PEŁNY TEKST ODPOWIEDZI BISKUPA ? Tak jak w przypadku pisma rektora KUL [url]http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,14858,rektor-kul-do-bp-meringa-ws-gender-studies.html[/url]
19 czerwca 2013, 23:28
Nie uważam, żeby pytanie biskupa Meringa było nieuzasadnione. Było całkowicie uzasadnione. Ktoś musiał je zadać. Jestem absolwentką KUL i za bardzo cenię sobie i kocham moją uczelnię, żebym mogła być obojętna na to, co tam się dzieje.
A
a
19 czerwca 2013, 23:26
CAŁA odpowiedź Bp Meringa ! Tak jak podano pełny tekst rektora KUL Po tym co deon zrobił (niemal wyśmiewanie biskupa w artykułach) za grosz nie wierzę tej redakcji ...podłączam się. Gdzie jest cały tekst odpowiedzi biskupa ??? ...deon bezczelnie manipuluje
C
ciekawy
19 czerwca 2013, 21:28
"Podkreślił, że są inni znakomici znawcy ideologii gender, jak np. ks. prof. Dariusza Oko." - hmmm. może to nie na temat... Ale Dariusza wygląda na imię żeńskie... Czyżby gender w praktyce? ;)
P
paweł
19 czerwca 2013, 21:18
@pawel:"cwaniaczko", jestem kobietą ;) ...no tak- gender- to poprawniej by było cwaniaro... ale oszczędze sobie, nie rozumiem ludzi, kórzy twierdzą że czynniki biologiczne ustepują kulturowym albo w oóle są przez nie nieważne...
M
marek
19 czerwca 2013, 21:14
CAŁA odpowiedź Bp Meringa ! Tak jak podano pełny tekst rektora KUL Po tym co deon zrobił (niemal wyśmiewanie biskupa w artykułach) za grosz nie wierzę tej redakcji ...podłączam się. Gdzie jest cały tekst odpowiedzi biskupa ???
O
OK
19 czerwca 2013, 21:13
W jaki sposób zostały obalone tezy gender studies?
jazmig jazmig
jazmig jazmig
19 czerwca 2013, 21:12
ideologią był faszyzm, gender to teoria naukowa i metoda badań. ... Gender nie jest teorią, lecz ideologią, której tezy juz dawno zostały obalone. Ma ona tyle wspólnego z teorią i nauką, co teoria głosząca, że Ziemia jest płaska.
O
OK
19 czerwca 2013, 21:09
@pawel:"cwaniaczko", jestem kobietą ;)
P
pawel
19 czerwca 2013, 21:07
Nie, gender to nie jest ideologia. Za to fanatyzm ma wiele cech ideologii. ...fanatyzm to postawa cwaniaczku, nie szufladkuj ludzi i ich wypowiedzi
M
mira
19 czerwca 2013, 21:00
CAŁA odpowiedź Bp Meringa ! Tak jak podano pełny tekst rektora KUL Po tym co deon zrobił (niemal wyśmiewanie biskupa w artykułach) za grosz nie wierzę tej redakcji
O
OK
19 czerwca 2013, 20:56
Nie, gender to nie jest ideologia. Za to fanatyzm ma wiele cech ideologii.
P
paweł
19 czerwca 2013, 20:48
Ideologią był faszyzm a także komunizm- wciąż panujący bolszewizm pod przykrywką nowej lewicy. Gender to tez ideologia tylko pod szyldem teoryji naukowej, tak aby latwiej było ją przeforsować marksistowskim profesorom za pomocą przemocy symbolicznej. 
W
www
19 czerwca 2013, 20:38
Mering jest podejrzany, nie teatr NN...
O
OK
19 czerwca 2013, 20:22
ideologią był faszyzm, gender to teoria naukowa i metoda badań. Pozdro : )

Skomentuj artykuł

Bp Mering reaguje na odpowiedź rektora KUL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.