Bp Nitkiewicz do chorych: możecie zrobić jeszcze bardzo wiele dobrego

Bp Nitkiewicz do chorych: możecie zrobić jeszcze bardzo wiele dobrego
(fot. shutterstock.com)
2 lata temu
KAI / pk

Wierzę, że możecie zrobić jeszcze bardzo wiele dobrego - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 13 lutego podczas spotkania z chorymi podopiecznymi Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu.

W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego dyrekcja Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego zorganizowała okolicznościowe spotkanie. Wraz z podopiecznymi i personelem placówki spotkali się: bp Krzysztof Nitkiewicz, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz przedstawiciele Rady Miasta.

Biskup wracając się do pensjonariuszy przywołał opublikowany niedawno wywiad ze 115-letnią francuską zakonnicą André Randon, która zamieszkuje w podobnej placówce. Powiedziała ona, że pomimo dolegliwości i problemów związanych z wiekiem, żyje jak w raju, a to dzięki ludziom odznaczającym się niezwykłą dobrocią.

- Przy okazji corocznych odwiedzin w waszym domu, odnoszę podobne wrażenie. Nie brakuje tutaj osób, które robią wszystko, aby uchylić wam nieba w wymiarze duchowym i doczesnym. Starość stanowi naturalną część ludzkiego życia, w której osoby podeszłe wiekiem mają również swoją misję. Jest takie francuskie powiedzenie: "Gdyby młodzi wiedzieli, gdyby starzy mogli". Wierzę, że możecie zrobić jeszcze bardzo wiele dobrego, począwszy od modlitwy w intencji waszych najbliższych, miasta Tarnobrzega i całej naszej diecezji - wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz.

Prezydent Dariusz Bożek mówił o potrzebie wsłuchiwania się w potrzeby osób chorych i w podeszłym wieku. Podkreślił także, że każdy wiek ma swoje prawa i uroki. Życzył jednocześnie podopiecznym zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego dużo miłości i zrozumienia oraz wzajemnego szacunku.Biskup sandomierski odwiedził osoby najbardziej dotknięte chorobą i leżące w łóżkach. Na zakończenie udzielił pensjonariuszom, pacjentom i personelowi pasterskiego błogosławieństwa.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz do chorych: możecie zrobić jeszcze bardzo wiele dobrego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.