Bp Nitkiewicz: pochodzenie i przynależność nie czyni automatycznie dobrym lub złym

Bp Nitkiewicz: pochodzenie i przynależność nie czyni automatycznie dobrym lub złym
(fot. diecezjasandomierska.pl)
1 rok temu
KAI / kk

Ani pochodzenie, ani miejsce urodzenia, ani przynależność do jakiejś grupy religijnej czy społecznej nie czyni nikogo automatycznie dobrym lub złym – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas Mszy św. celebrowanej 14 lipca w Sandomierzu z okazji 101. rocznicy ustanowienia Policji Państwowej.

Bp Krzysztof Nitkiewicz przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w bazylice katedralnej przez kapłanów z Sądu Biskupiego i parafii.

W modlitwie uczestniczyli policjanci, policjantki i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu na czele z komendantem insp. Ryszardem Komańskim, przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, wymiaru sprawiedliwości i wojska.

Biskup nawiązał w homilii do odczytanej Ewangelii, w której Pan Jezus ubolewa nad brakiem nawrócenia ze strony swoich rodaków oraz chwali pogan otwartych na przyjęcie zbawienia. Nawet porządny człowiek może któregoś dnia upaść, tak samo jak ktoś cieszący się złą sławą może się nawrócić. Nie znamy zresztą dobrze siebie, a jeszcze mniej innych. Tym bardziej więc nie należy nikogo przekreślać, a jednocześnie nie powinniśmy pokładać zbytniej ufności we własnych siłach, dążąc do celu per fas et nefas [wszelkimi dozwolonymi lub niedozwolonymi środkami - KAI].

- „Gdy przeciwko wam podniosą się wszystkie pięści, to nie myślcie, że zwyciężycie, gdy im własną pokażecie. Schowajcie ją i zaufajcie Bogu” –  uczy kardynał prymas Stefan Wyszyński – podkreślał ordynariusz.


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka książek


Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że jeśli uwierzymy całym sercem Chrystusowi, jeśli będziemy się Go trzymali, zdołamy przezwyciężyć różne próby i pokonać wewnętrzne słabości.

Potrzeba jednocześnie wielkiej pokory, uznania, że wszystkiego nie wiem, że sam jestem za słaby i w konsekwencji potrzebuję współpracy z innymi. Wierzę, że tak się dzieje się w waszym życiu drogie policjantki i drodzy policjanci. Dziękując za wszystko co robicie, za miłość i poświęcenie w pełnionej służbie, pragnę razem z wami wsłuchiwać się w głos Chrystusa i przylgnąć do Jego serca, aby nasze serca biły w podobnym rytmie – podkreślał hierarcha.

Z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej w Sandomierzu przyznane zostały awanse zawodowe. W gronie 53 awansowanych policjantów znalazło się: 2 awansowanych do korpusu oficerów, 21 – do korpusu aspirantów, 24 – do korpusu podoficerskiego natomiast, natomiast 6 otrzymało awans na starszego posterunkowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz: pochodzenie i przynależność nie czyni automatycznie dobrym lub złym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.