Bp Nitkiewicz podjął decyzję ws. celebrowania mszy trydenckich na terenie diecezji sandomierskiej

Bp Nitkiewicz podjął decyzję ws. celebrowania mszy trydenckich na terenie diecezji sandomierskiej
fot. Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube
KAI / pk

Biskup sandomierski pobłogosławił kapłanom i wiernym, tworzącym środowisko skupione wokół liturgii rzymskiej sprzed Soboru Watykańskiego II.

Bp Krzysztof Nitkiewicz wydał dekret dotyczący sprawowania liturgii rzymskiej zgodnie z wytycznymi motu proprio "Traditionis Custodes". Został on opublikowany 11 sierpnia na stronie internetowej diecezji sandomierskiej.

W związku z dekretem ordynariusz zdecydował, że miejscem sprawowania Mszy św. wg. Mszału Rzymskiego z 1962 r. będzie kościół rektoralny pw. Najświętszej Marii Panny i św. Jacka w Klimontowie (niedziele i święta nakazane) oraz kaplica pw. św. Jacka w Tarnobrzegu - Sielcu (każda czwarta niedziela miesiąca).

Zezwolenie na odprawianie mszy trydenckiej otrzymało trzech kapłanów

Na przewodniczenie liturgii tzw. przedsoborowej zezwolenie otrzymali: ks. lic. mgr Paweł Bielecki, ks. dr Krzysztof Irek i ks. dr Paweł Lasek. Sprawowanie takiej liturgii przez innych kapłanów, a także w innym czasie i miejscach, jest możliwe za pisemną zgodą biskupa ordynariusza, który - jeśli zajdzie taka potrzeba - przedstawi sprawę Stolicy Apostolskiej.

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz pobłogosławił kapłanom i wiernym tworzącym środowisko skupione wokół liturgii rzymskiej sprzed reformy przeprowadzonej w duchu wskazań Soboru Watykańskiego II, zapewniając o swojej bliskości i oddaniu.

"Wypełniając zalecenia Ojca św. Franciszka zawarte w motu proprio „Traditionis Custodes" oraz w liście skierowanym przy tej okazji do biskupów Kościoła katolickiego, została przeprowadzona analiza sytuacji istniejącej w diecezji sandomierskiej przed wydaniem wspomnianych dokumentów oraz reakcji po ich ogłoszeniu" - czytamy w dekrecie.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Bp Nitkiewicz podjął decyzję ws. celebrowania mszy trydenckich na terenie diecezji sandomierskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.