Bp Solarczyk: chrońcie świątynię Boga, jaką są wasze serca

Bp Solarczyk: chrońcie świątynię Boga, jaką są wasze serca
(fot. youtube.com)
KAI / jp

- Pozwólcie prowadzić się Boga. Niech wasze serca zawsze będą Jego domem - zaapelował bp Marek Solarczyk do członków Odnowy w Duchu Świętym.

W Legionowie odbyło się III Praskie Forum Charyzmatyczne. Przebiegało pod hasłem "Chodźcie, a zobaczycie". Gośćmi zjazdu był ks. Wojciech Nowacki, o. Wojciech Mikulski SJ, oraz ks. Przemysław Krawiec, którzy głosili kerygmat. W czasie forum 15 osób otrzymało misje katechistów do posługi w parafiach.

W czasie Mszy św. bp Solarczyk przypomniał, że przyjmując sakrament chrztu św., człowiek staje się świątynią Boga.

- Pan otworzył wówczas w naszym życiu źródło swojej łaski i otrzymaliśmy Jego dary, poprzez które On nieustannie nas kształtuje - mówił kaznodzieja, zachęcając do nieustannego wsłuchiwania się w tchnienie Bożego Ducha i poddawania się Jego mocy.

- Jest to nam potrzebne nie tylko w sytuacji, kiedy wszystko kwitnie i owocuje, ale również kiedy doświadczamy porażki, kiedy wydaje się, że wszystko schnie. Tymczasem Bóg staje obok, mówiąc, że złożył w nas ziarno swojej mocy.

- Ono ma siłę wzrostu. Potrzeba nam je chronić w sobie, otoczyć miłością i ciepłem wiary a ono wzrośnie - przekonywał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

Przywołując obraz jaskini zbójców, przestrzegł członków ruchu przed zamknięciem się w swoich schematach i samozadowoleniu.

- Jaskinia jest miejscem azylu, w którym człowiek czuje się bezpiecznie i gdzie sam wybiera, co chce robić, gdzie nie musi już się o nic się starać, nie musi wciąż na nowo odczytywać do czego Bóg go zaprasza.

- Chrońcie świątynię Boga, jaką są wasze serca. Niech On w nich żyje. Niech będą one napełnione Jego mocą, by ci którzy przyjdą doświadczyli tajemnic Boga - zaapelował bp Solarczyk.

Podkreślił, że każdy na miarę swojego powołania otrzymał od Pana klucze Królestwa Niebieskiego.

- Drodzy małżonkowie i rodzice - ile nimi można otworzyć tajemnic miłości? Drodzy kapłani - dobrze wiemy, że moc i władza, jaką Bóg nam zawierza, by otwierać niebo nie dotyczy tylko sakramentu pokuty i pojednania. Nieraz może chodzi o to, by podprowadzać ludzi do "Wschodniej Bramy Świątyni Pana", by chociaż poczuli na sobie ciepło jasności Boga, które tam bije - powiedział bp Solarczyk, zachęcając do współpracy z Bożą łaską.

Na zakończenie liturgii piętnaście osób (dwie z archidiecezji warszawskiej i trzynaście z diecezji warszawsko-praskiej) otrzymało misje katechistów do posługi w parafiach. Ich zadaniem będzie pomoc kapłanom w przygotowywaniu wiernych do przyjęcia sakramentu inicjacji chrześcijańskiej, a więc chrztu św., pierwszej komunii św. oraz bierzmowania.

Do tego wydarzenia przygotowywali się przez trzy lata. Ukończyli dwuletnie specjalistyczne studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej oraz kurs dla Katechistów). Następnie odbyli roczne praktyki w parafiach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: chrońcie świątynię Boga, jaką są wasze serca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.